Connect with us

Sport

Nienawistne prawo anty-LGBT +, które może zrujnować pokolenie ląduje w polskim parlamencie

Published

on

Nienawistne prawo anty-LGBT +, które może zrujnować pokolenie ląduje w polskim parlamencie

Polska może być bliska głosowania nad niszczycielską ustawą „LGBT + Propaganda”, podobną do tej na Węgrzech iw Rosji.

W środę (12 stycznia) w Sejmie odbędzie się debata nad projektem ustawy „przejmowanie władzy w polskim systemie oświaty”.

Reforma oświaty nosi nazwę „Lex Czarnek” lub „Prawo Czarnka”, od nazwiska Ministra Edukacji Przemysław Czarnekktóry uważa, że ​​ludzie LGBT+ „nie są tacy sami jak normalni ludzie” i porównał społeczność queer do nazistów.

Dałoby to rządowi nadmierną kontrolę ze strony dyrektorów szkół, polskich urzędników państwowych, z których każdy nadzoruje kilka szkół.

W przypadku przyjęcia Lexa Czarneka, kuratorzy mają prawo zawetować wszelkie materiały dydaktyczne dostarczone przez organizacje charytatywne lub zewnętrzne i mogą zwolnić dyrektorów szkół bez wypowiedzenia, jeśli nie zastosują się do nich.

Rémy Bonny, dyrektor wykonawczy ogólnoeuropejskiej grupy LGBT + Rights Forbidden Colors, powiedział RóżoweWiadomości że ten „napad na władzę” oznacza, że ​​nauczyciele i szkoły nie mogą już pomagać uczniom LGBT+”.

„Ustawa jest lekką wersją rosyjskiego i węgierskiego prawa propagandowego anty-LGBTIQ +” – powiedział, zauważając, że Czarnek był pod wpływem węgierskiego prawa „antypropagandowego”.

Gazeta Wyborcza, największa w Polsce niezależna gazeta, poinformowała: „Jeśli studenci będą chcieli zorganizować kolejny Tęczowy Piątek, dyrektor nie wyrazi zgody.

„Nie pozwolisz organizacji LGBT+ przyjść do szkoły z pogadanką o równości. I nie wysyłają nauczyciela na kurs równości. Ponieważ nie chcą stracić pracy.”

Minister edukacji Czarnek „to nienawistny homofob, który chce zniszczyć polską edukację”

Według Naciśnij OK, W zeszłym miesiącu w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne czterech polskich partii opozycyjnych w celu przedyskutowania ustawy.

Na rozprawie zabrała głos Anna Maziarska, świeżo upieczona maturzystka.

Powiedziała: „Odkąd pamiętam, mieszkam w UE i, jak chciałabym wierzyć, mieszkam w Wolnym Państwie. Tata opowiadał mi o kontroli, zastraszaniu i scentralizowanym zarządzaniu w latach 80-tych.

READ  Pascal Dion pomaga kanadyjskim mężczyznom zdobyć złoto w sztafecie short track i zdobyć srebro na dystansie 1000 m

„Sam już jestem na studiach, ale martwię się o moją młodszą siostrę i ludzi, którzy będą chodzić do szkoły. Zasługujemy na bezpłatną i niezależną edukację.

„Jako osoba, która jest kobietą nieheteronormatywną i mieszka w Polsce… nie sądzę, żeby minister Czarnek nas reprezentował. Jest mizoginistą, homofobem i nienawistnym człowiekiem, który chce zniszczyć polską edukację.”

Protestujący w Warszawie wzywają ministra edukacji Przemysława Czarneka do dymisji

Protestujący w Warszawie domagają się dymisji ministra edukacji Przemysława Czarneka. (LightRocket przez Getty / Attila Husejnow / SOPA Images)

W listopadzie 2021 r. Rada Ministrów zatwierdziła Lexa Czarneka, ustawę uchwaliła także sejmowa Komisja Edukacji.

Głosowanie w Sejmie spodziewane jest w czwartek (13 stycznia). Jeśli ustawa zostanie uchwalona, ​​trafi do Senatu, który prawdopodobnie ją odrzuci. W takim przypadku decyzja należałaby wówczas do polskiego prezydenta anty-LGBT+ Andrzeja Dudy.

Polska społeczność LGBT+ jest pod rządami prawicowego ekstremisty prezydenta Andrzeja Dudy. w kryzysie

Od czasu objęcia urzędu przez skrajnie prawicowego prezydenta Polski anty-LGBT+ Andrzeja Dudę w 2015 r. społeczność queer w Polsce nadal cierpi. On był ponownie wybrany na prezydenta w 2020 roku po kampanii, w której obiecał „zakazać” „ideologii LGBT +” w instytucjach publicznych.

Jego partia prawa i sprawiedliwości (pisu), prowadzi niestrudzenie kampanię przeciwko prawom LGBT+, w tym w edukacji – partia wcześniej potępiała plany nauczania zatwierdzonego przez Światową Organizację Zdrowia programu edukacji seksualnej, który obejmuje tożsamości LGBT+, nazywając to „pogwałceniem tradycyjnych wartości katolickich”.

Pod przywództwem Dudy od 2019 roku ponad 100 parafii, powiatów i prowincji ogłosiło się „wolnymi” od „ideologii LGBT+”, a społeczność LGBT+ obecnie walczy prawo zakazujące parad Pride i powstrzymujące „zachętę” queerowego życia.

Jednak dyrektor Forbidden Colors Rémy Bonny twierdzi, że zmiana jest możliwa przy wsparciu polityków w UE i na całym świecie.

Powiedział: „We wrześniu po groźbach Komisji Europejskiej dotyczących cięć środków, cztery z pięciu województw, które zadeklarowały się jako „strefy wolne LGBT +” wycofały swoje rezolucje anty-LGBT +… Międzynarodowa presja na Polskę działa.”

READ  Polska zwalnia przed Igrzyskami w 2036 roku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *