Connect with us

Świat

Magawa, bohater-szczur, który wywęszył miny lądowe, zmarł

Published

on

Według APOPO, organizacji pozarządowej zajmującej się rozminowywaniem, która go wyszkoliła, afrykański gigantyczny szczur znalazł podczas swojej służby ponad 100 min lądowych i innych materiałów wybuchowych.

Za swoją pracę zdobył złoty medal brytyjskiej organizacji charytatywnej weterynaryjnej People’s Dispensary for Sick Animals w 2020 roku.

APOPO ogłosiło tę wiadomość we wtorek: „Z ciężkim sercem dzielimy się smutną wiadomością, że HeroRAT Magawa odszedł w ten weekend w pokoju. spowalniając, drzemiąc bardziej i wykazując mniejsze zainteresowanie jedzeniem w ostatnich dniach. Magawa niedawno obchodził swoje urodziny w listopadzie i z dumą skończył 8. „

W hołdzie stwierdził, że Magawa „zostawił trwałe dziedzictwo w życiu, które uratował”, dodając: „Wszyscy w APOPO odczuwamy utratę Magawy i jesteśmy wdzięczni za niesamowitą pracę, którą wykonał”.

Magawa, który przeszedł na emeryturę w zeszłym roku, jest jak dotąd najbardziej utytułowanym „bohaterem szczura” APOPO, ogłosiła organizacja.

„Jego wkład umożliwia społecznościom w Kambodży życie, pracę i zabawę bez obawy o utratę życia lub kończyn” – dodał APOPO.

Afrykańskie szczury woreczki są inteligentne i łatwe do trenowania – Magawa zaczęła trenować w młodym wieku.

Urodził się w listopadzie 2013 roku na Uniwersytecie Rolniczym w Sokoine w Tanzanii, gdzie nauczył się wykorzystywać swój niesamowity zmysł węchu do wyszukiwania materiałów wybuchowych, powiedział APOPO. Trzy lata później przeniósł się do Siem Reap w Kambodży, gdzie rozpoczął karierę.

APOPO uczy szczury wąchania wybuchowych chemikaliów używanych w minach lądowych i pokazywania ich właścicielom.

Praca Magawy pomogła organizacji oczyścić ponad 225 000 stóp kwadratowych ziemi w Kambodży, gdzie dziesięciolecia konfliktów zaśmiecały krajobraz niebezpiecznymi niewypałami.

READ  Indie twierdzą, że przypadkowo wystrzeliły pocisk na Pakistan
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.