Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    HUMANMAG
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    HUMANMAG
    Home»Najważniejsze wiadomości»Sosna po ciążach po gwałcie. „Jedna kobieta rocznie może się z tym pogodzić”
    Najważniejsze wiadomości

    Sosna po ciążach po gwałcie. „Jedna kobieta rocznie może się z tym pogodzić”

    7 października, 2020Brak komentarzy2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Email
    Sosna po ciążach po gwałcie.  „Jedna kobieta rocznie może się z tym pogodzić”
    Share
    Facebook Twitter Pinterest Reddit WhatsApp Email

    Sośnierz odpowiedziała na post od posła Together na Twitterze Pauliny Matysiak, która napisała, że ​​zakaz aborcji nie zmusi go do odejścia. Poseł Konfederacji napisał: „Dlaczego ten argument o futrach nie działa? Zakaz hodowli nie powoduje zniknięcia futra, ale jest produkowany gdzie indziej” – pisał.

    Paulina Matysiak odpowiedziała na wpis Dobromira Sośnierza. „Widzę to w ten sposób: zakaz hodowli zwierząt futerkowych zmniejsza cierpienie tysięcy zwierząt, a zaostrzenie przepisów aborcyjnych zwiększa cierpienie tysięcy kobiet” – napisał poseł na Twitterze.

    „Ciąża nie cierpi, to normalna konsekwencja stosunku płciowego. Aborcja zabija miliony ludzi obojga płci” – odpowiedział Sośnierz.

    Polityk kontynuował swoją dyskusję na Twitterze. „Ile jest rok ciąży po gwałcie? Mówisz o całkowitym wyjątku, jakby to był poważny problem społeczny. Myślę, że ta jedna kobieta w roku może znieść fakt, że nie możesz zabić dziecka z winy ojca” – napisał Sośnierz.

    Jak donosi w swoim artykule Redakcja ofemininWedług raportu „Przełam tabu” z 2016 roku, który dotyczy przemocy seksualnej w Polsce, to 22 proc. respondentki doświadczyły gwałtu. Każdego roku na policję zgłaszanych jest około 1000 gwałtów.

    Według Ofeminina 87 proc. 37% respondentów doświadczyło w swoim życiu molestowania seksualnego, 37% zaangażowało się w czynności seksualne wbrew ich woli, a 23% doświadczyło próby gwałtu.

    Zgodnie z obowiązującą Ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu i warunkach aborcji aborcji można dokonać w trzech przypadkach: jeżeli ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, istnieje duże prawdopodobieństwo poważnego i nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu kobiety. Płód lub nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu lub ciąża wynikła z czynu zabronionego.

    W pierwszych dwóch przypadkach przerwanie ciąży jest dozwolone do czasu, gdy płód będzie mógł samodzielnie żyć poza ciałem matki. w przypadku czynu zabronionego – jeżeli od początku ciąży minęło nie więcej niż 12 tygodni.

    READ  Patryk Jaki o porozumieniu w sprawie budżetu Unii Europejskiej

    Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

    Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!

    Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię lub rozwiązali problem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas inspirowały i na ich podstawie powstało wiele tekstów. Publikujemy wiele listów w całości. Znajdziesz je wszystkie Tutaj.
    Olga Tokarczuk

    Olga Tokarczuk jest autorką publikującą na portalu humanmag.pl, gdzie zajmuje się tematami z zakresu newsów, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Skupia się na przekazywaniu rzetelnych i użytecznych informacji, śledzeniu aktualnych wydarzeń oraz prezentowaniu historii ważnych dla czytelników w sposób jasny i przystępny.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleBanki w tarapatach. Łączna strata 20 z nich przekroczyła 1 mld zł
    Next Article Chciał Swiatłana Cichanouska. Rosja wydaje nakaz aresztowania

    Related Posts

    PS Plus Extra i Premium na czerwiec. Sony stawia na mocne RPG i duże premiery

    11 czerwca, 2026

    Nowy Xbox odchodzi od wizerunku „premium”. Microsoft szuka nowego modelu dla rynku konsol

    11 czerwca, 2026

    CI Games kończy wyłączność z Epic Games Store. „Lords of the Fallen 2” trafi również na Steam

    11 czerwca, 2026

    Dieta Haliny Frąckowiak. Jak odżywia się gwiazda polskiej estrady?

    11 kwietnia, 2026

    Maryla Rodowicz w centrum uwagi po gali On Air Music Awards. Nietypowa stylizacja i ważne wyróżnienie

    11 kwietnia, 2026

    Apple: od garażu do globalnego giganta technologicznego

    2 kwietnia, 2026
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Navigate
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    Pages
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    © 2026 HumanMag. All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.