Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Solidarność Polska reaguje na ruch holenderski. Plan językowy powinien być inny

Published

on

  • Kowalski podkreślił, że „Wielka Ustawa zawetuje obecnie budżet UE z weta absolutnym”. Zmienić to mogło jedynie „wycofanie przez Niemcy projektu prawnego”.
  • – Odwołaj się od rządu Mateusza Morawieckiego i Zjednoczonej Prawicy do Jarosława Krajewskiego (PiS).
  • RMF FM nieoficjalne: PiS wymusił zmiany w konferencji. Pojawili się tylko politycy Solidarności Polska, pojawił się przedstawiciel SP i PiS. Raport nie został złożony w całości
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Tematem konferencji był sprzeciw Polski wobec powiązania funduszy unijnych z mechanizmem praworządności oraz zapowiedź weta budżetu UE.

Wiceminister stanu ds. Zamożności Janusz Kowalski podkreślił, że „Zjednoczone prawo jest w tej chwili weta absolutnym”. Zmienić to może jedynie „wycofanie przez Niemcy projektu konstytucji o praworządności, która narusza traktat UE”.

– Pomysł niektórych posłów opozycji, by uchwalić nielegalną regulację, a następnie zaskarżyć ją do ETS jest absurdalny – dodał Kowalski.

– Dziś Niemcy blokują UE, dziś Niemcy i prezydencja niemiecka chcą wydawać regulacje niezgodne z prawem UE. Dopóki ta regulacja będzie obowiązywać, polskie weto, potwierdzone przez prezydenta Jarosława Kaczyńskiego, dające wyraźny impuls do obrony polskiej suwerenności, będzie w pełni podtrzymane – powiedział.

Krajewski podkreślił: „My, politycy PiS, mamy świadomość, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie prawa Polski do istnienia i naszego interesu narodowego”. – Podejmijmy działania wobec rządu Mateusza Morawieckiego i rządu Zjednoczonej Prawicy – zaapelował.

Pozostała część tekstu znajduje się pod filmem.

Polska solidarności: wkrótce doniesienie o łamaniu prawa przez Holandię

Kowalski zapowiedział również, że wkrótce zostanie przedstawiony raport dotyczący łamania prawa europejskiego przez Holandię. Ma to związek ze sprawami podatkowymi.

READ  Białoruś. W apelu Światłany Cichanouskiej do władz Łukaszenka ocenia protesty

Krajewski dodał, że UE powinna skorzystać z metody wprowadzonej przez rząd PiS, aby usprawnić system podatkowy. – Instytucje europejskie powinny raczej skupić się na walce z rajami podatkowymi w Unii Europejskiej, będzie to realne wprowadzenie zasady sprawiedliwości – ocenił.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami RMF FM, Solidarna Polska zażąda wprowadzenia art. 7 przeciwko Holandii. Jednak ten pomysł nie jest inicjatywą całego obozu rządowego. Grupa zwolenników premiera Morawieckiego uważa, że ​​rzeczywiście atakują własny rząd i osłabiają pozycję negocjacyjną w momencie, gdy Polska walczy o to, by budżet UE nie był związany rządami prawa – czytamy w radiu.

Jednak politycy Solidarna Polska przygotowali raport, w którym twierdzą, że system prawny w Holandii pozwala na kreatywne prowadzenie księgowości i nieuczciwe rozliczenia podatkowe.

Nieoficjalne: przemówienie Solidarnej Polski zablokowane przez PiS

Tymczasem Patryk Michalski z RMF FM ogłosił nieoficjalne informacje od polityków PiS, że „zarząd zablokował konferencję Solidarność Polska w sprawie zachęt do wystosowania art. 7 przeciwko Holandii”. Jak podał dziennikarz, powinni się tam pojawić tylko politycy Solidarności Polska, pojawił się przedstawiciel SP i PiS. Wbrew pierwotnym planom raport dotyczący Holandii nie został przedstawiony w całości.

„Gazeta Wyborcza” ogłosiła w czwartek o zamieszaniu wokół konferencji Zibrystów na Sejmie. Warto zorganizować spotkanie z dziennikarzami o 13:00. Jak podaje „Wyborcza”, sam prezes PiS nie zgodził się na czwartkową konferencję Ziobry, bo reakcja rządu jest podobno gotowa, a obóz rządzący nie chce eskalować napięć.

Gdy Ziobryści zostali poproszeni przez dziennikarzy z „GW” o zmianę planów, stwierdził, że doszło do nieporozumienia co do czasu konferencji i ogłosił to dopiero w piątek o godz. 12

Holandia wniesie Polskę do ETS

READ  Stany Zjednoczone i Polska podpisują umowy o współpracy obronnej

1 grudnia holenderska Izba Reprezentantów podjęła uchwałę, którą jej rząd był zobowiązany podjąć Doprowadzić Polskę do Trybunału za naruszenie praworządności.

„W Polsce mamy do czynienia z ingerencją polityczną w powoływanie sędziów, nadal działa organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego i uchyla immunitet sędziów, choć jego działania powinny całkowicie zamrozić ochronę Trybunału Sprawiedliwości UE od kwietnia 2020 r. W Polsce jest poważny Zagrożenie dla praworządności ”- to jest sprawiedliwe Podsumowanie zarzutów parlamentu holenderskiego wobec naszego kraju w projekcie uchwałynad którym głosowała Izba Reprezentantów.

W projekcie, który podpisali dwaj europosłowie z koalicji rządzącej – z której wywodzi się obecny minister sprawiedliwości Holandii – oraz Zieloni, również stoją na stanowisku, że w razie zagrożenia praworządności w Polsce reprezentowana jest również cała podstawa i fundament funkcjonowania Unii. Są zagrożone. Europejski. Istnieje również zarzut przeciwko Komisji Europejskiej, że nie egzekwowała ona przestrzegania przez Polskę wcześniejszych orzeczeń ETS, czytamy w projekcie uchwały holenderskiego parlamentu.

Przyjęcie ustawy oznacza zobowiązanie rządu holenderskiego do wniesienia do ETS międzynarodowej skargi przeciwko Polsce „za naruszenie zobowiązań wynikających z traktatów UE”.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

Źródło: PAP, RMF

(pmd)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *