Connect with us

Gospodarka

Solaris podpisuje list intencyjny dla Wielkopolskiej Doliny Wodorowej

Published

on

Solaris poinformował dziś (20 lipca) o podpisaniu listu intencyjnego wyrażającego chęć budowy Wielkopolskiej Doliny Wodorowej w Poznaniu.

List intencyjny potwierdza chęć wspólnej pracy przy budowie Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.

Synergia działań prowadzonych przez interesariuszy pozwoli im zbudować skoordynowany i zintegrowany ekosystem relacji wspierających rozwój technologii, ekspertyzy, biznes i edukację.

Kontynuuj czytanie: Zgodnie z oficjalną deklaracją Wielkopolska ma stać się doliną wodorową

Kontynuuj czytanie: Planowane dalsze przewozy autobusów wodorowych do Frankfurtu

Celem sygnatariuszy jest przyczynienie się do dekarbonizacji gospodarki pod kątem neutralności klimatycznej.

Umożliwi to regionowi aktywne uczestnictwo w globalnym łańcuchu wartości gospodarki wodorowej, co, jak ma nadzieję, pobudzi powstawanie lokalnych umiejętności produkcyjnych w zakresie infrastruktury, produktów i usług.

Dodatkowo podpisanie deklaracji intencji powinno być wyraźnym sygnałem do udziału w „Narodowej Strategii Wodorowej do 2030 z perspektywą do 2040”, która określa cele i środki budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej.

Te cele i środki dotyczą trzech sektorów, w których wykorzystywany jest wodór (energetyka, transport i przemysł), a także jego produkcji, dystrybucji oraz wszelkich niezbędnych zmian regulacyjnych i finansowych.

Dariusz Michalak, Członek Zarządu Solaris, powiedział: „Wodór może odegrać bezprecedensową rolę w procesie dekarbonizacji. Zwracamy baczną uwagę na to zjawisko, szczególnie w naszej branży.

„Tempo zmian jest imponujące: w 2014 roku przekazaliśmy naszym klientom w Hamburgu pierwsze autobusy przegubowe z napędem wodorowym, w 2018 dostarczono 10 trolejbusów z wodorowym ogniwem paliwowym jako zwiększającym zasięg, w 2019 zaprezentowaliśmy nasze pierwsze stoisko – nowoczesny 12-metrowy autobus wodorowy.

„Dzisiaj, zaledwie kilka lat później, składamy zamówienia na Urbino 12 hydrogen od spedytorów i gmin z Austrii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwecji i Włoch!

„Bardzo się cieszymy, że możemy towarzyszyć naszym klientom w drodze do transformacji transportu publicznego, a wraz z podpisaniem listu intencyjnego dla Wielkopolskiej Doliny Wodorowej będziemy mogli podzielić się naszym know-how w celu rozwoju technologii wodorowej. gospodarki w regionie.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *