Connect with us

Gospodarka

Sojusz OECD między Polską a Kolumbią mógłby pomóc w reaktywacji gospodarki kraju

Published

on

Michał Kurtyka zamierza zostać kolejnym sekretarzem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Jest obecnym ministrem klimatu i środowiska w Polsce.

Michał Kurtyka, który zamierza zostać kolejnym sekretarzem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD)Przemawiając w wywiadzie dla gazety El Tiempo, obecny polski minister klimatu i środowiska zwrócił uwagę na interesy relacji, jakie miałby z Ameryką Łacińską, gdyby zajął takie stanowisko: Kolumbia była ważną częścią tego, co zostało powiedziane w jego zeznania.

„Wiele mnie łączy z priorytetami Kolumbii dotyczącymi przyszłego rozwoju OECD”, wyjaśnił ekspert ds. gospodarki światowej.

Zdaniem Kurtyki Kolumbia zgadza się z interesami obecnego szefa polskiego portfela środowiskowego, m.in. „Wspieranie wzrostu gospodarczego w połączeniu z poprawą poziomu życia” i odbudowa światowej gospodarki w nowej pandemicznej rzeczywistości.

Urzędnik stwierdził, że w ramach wspólnego procesu pracy Rola OECD będzie miała zasadnicze znaczenie dla wzmocnienia gospodarki i społeczeństwa. Aspekty, które przeżyły kryzys po sytuacji zagrożenia zdrowia spowodowanej masową infekcją Covid-19.

Po wstępnym zestawie planów ma się rozwijać gospodarka cyfrowa i multilateralizm, oba ważne obszary w czasie, gdy głównym bohaterem była wirtualność, będąca konsekwencją izolacji społecznej.

„Pomimo tysięcy kilometrów, które dzielą Polskę i Kolumbię, są rzeczy, które nas łączą. Nie należymy do najbogatszej grupy członków OECD, ale należymy do grupy krajów o dynamicznym wzroście i gospodarkach przejściowych. „ podaje powody, dla których może być przyszłym sekretarzem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Kurtyka została nominowana na to stanowisko w październiku br.

W wywiadzie dla gazety El Tiempo polski urzędnik zapewnił, że te podobieństwa między jego krajem pochodzenia a Kolumbią będą kluczowe, tak aby poprzez zbieżność problemów między dwoma narodami i ich doświadczeniami dla obu krajów, „Udana transformacja polityczna i gospodarcza”.

Dla Kurtyki jego wybór na kolejnego Sekretarza Generalnego OECD miałby fundamentalne znaczenie dla zmiany mentalności związanej z rozwojem gospodarczym w Ameryce Łacińskiej, Kolumbii.

READ  Według Polski obiekt, który prawdopodobnie będzie balonem obserwacyjnym, wleciał w przestrzeń powietrzną od wschodu

„Wizja, którą przedstawiam, łączy tradycyjną koncepcję wzrostu PKB z oceną odporności gospodarek na wstrząsy, dostępem do infrastruktury i poprawą poziomu życia. Uważam, że ta zmiana ma fundamentalne znaczenie w kontekście możliwości funduszu naprawy pandemii po wybuchu Covid-19. „on dodał.

Ameryka Łacińska, którą urzędnik nazwał swoim sojusznikiem, odegrałaby bardzo ważną rolę w tej zmianie paradygmatu, którą chciałby dokonać wraz z ewentualnym objęciem urzędu. „Musimy zaplanować zachęty fiskalne, aby zbliżyć się do potrzeb społeczeństw (…). To region (Ameryka Łacińska). że uważam swojego sojusznika w kategoriach poszanowania idei wolnego handlu lub zwracania szczególnej uwagi na narastający problem wykluczenia społecznego i nierówności ”, zakończony.

W grudniu tego roku rząd krajowy i OECD podpisały porozumienie w sprawie trzech frontów tematycznych, które poszukują rozwiązań dla nierównowagi, jaką pandemia pozostawiła w Kolumbii.

Podpisanie dokumentów dokumentuje wspólne wysiłki w walce o ochronę socjalną i formalizację siły roboczej, konkurencję i regulacje, a także zróżnicowanie produkcji i zrównoważony rozwój.

Według Marty Lucía Ramírez, wiceprezydenta Kolumbii, „Celem jest opracowanie i wdrożenie kompleksowych strategii w celu osiągnięcia ożywienia gospodarczego w obliczu kryzysu wywołanego przez COVID-19 (…). Nastąpi znacząca reaktywacja inwestycji, odpowiadających ponad 16% PKB, a naszym celem jest stworzenie dwóch milionów miejsc pracy do końca kadencji prezydenta. „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *