Connect with us

Świat

Odkopany food truck w Pompejach ujawnia przekąski, które jedli starożytni Rzymianie

Published

on

Zabrać wieprzowinę, kozę, rybę i fasolę? W biegu starożytni Rzymianie łapali równie ciepłe jedzenie jak nowojorczycy.

Zdjęcia niedawno odkopanego i pięknie udekorowanego wózka ulicznego w Pompejach pokazują, czym Rzymianie mogliby delektować się fast foodami, zanim starożytne miasto zostało zniszczone w wyniku erupcji wulkanu prawie 2000 lat temu.

To oszałamiające odkrycie oznacza, że ​​po raz pierwszy w Pompejach odkryto gorącą restaurację z jedzeniem i napojami – znaną jako Thermopolium – powiedział w sobotę Massimo Osanna, wieloletni szef Parku Archeologicznego w Pompejach.

Część ulicznego sprzedawcy została wykopana w zeszłym roku, aby podeprzeć rozpadające się ruiny starożytnego miasta. W trakcie prac wykopaliskowych archeolodzy odkryli wieloboczną ladzie z szerokimi otworami, w szczycie których umieszczono głębokie naczynia na gorące potrawy, podobne do nowoczesnych barów sałatkowych.

Lada ozdobiona jest freskami przedstawiającymi podwodną nimfę na koniu, dwie odwrócone kaczki krzyżówki i koguta oraz psa na smyczy. Wnętrze ramy obrazu zostało zniszczone wulgarnym graffiti.

Zdjęcia kaczki i kurczaka przedstawiają to, co było w menu tego dnia, twierdzą antropolodzy. W jednym z pojemników znaleziono fragment kaczej kości wraz ze szczątkami kóz, świń, ryb i ślimaków. Według antropologa z Pompei, Valerii Amoretti, pojemnik na wino zawierał ślady zmielonego bobu, które zostały dodane do starego wina dla smaku i koloru.

– Wiemy, co zjadłeś tego dnia – powiedziała Osanna. Resztki jedzenia pokazują, „co jest popularne wśród zwykłych ludzi”, powiedział Osanna, zwracając uwagę, że elita rzymska nie odwiedzała ulicznych potraw.

Robotnicy odkryli również chochlę z brązu, dziewięć amfor, które były popularnymi pojemnikami na żywność w czasach rzymskich, kilka butelek, ceramiczny pojemnik na olej i cały szkielet psa.

Szkielet psa zaskoczył archeologów niskim wzrostem 8-10 cali; Odkrycie, które „potwierdza selektywną hodowlę w czasach rzymskich, aby osiągnąć ten wynik” – powiedział Amoretti.

READ  Działania odwetowe między UE a Chinami mogą zagrozić nowym umowom inwestycyjnym

Jak każdy nowojorski sprzedawca uliczny wie, że lokalizacja jest wszystkim. Naukowcy zauważyli, że ta restauracja wydawała się mieć dobrą obok małego placu z fontanną.

Pompeje zostały zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusza w 79 r

Z przewodami AP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.