Connect with us

Świat

Odkopany food truck w Pompejach ujawnia przekąski, które jedli starożytni Rzymianie

Published

on

Zabrać wieprzowinę, kozę, rybę i fasolę? W biegu starożytni Rzymianie łapali równie ciepłe jedzenie jak nowojorczycy.

Zdjęcia niedawno odkopanego i pięknie udekorowanego wózka ulicznego w Pompejach pokazują, czym Rzymianie mogliby delektować się fast foodami, zanim starożytne miasto zostało zniszczone w wyniku erupcji wulkanu prawie 2000 lat temu.

To oszałamiające odkrycie oznacza, że ​​po raz pierwszy w Pompejach odkryto gorącą restaurację z jedzeniem i napojami – znaną jako Thermopolium – powiedział w sobotę Massimo Osanna, wieloletni szef Parku Archeologicznego w Pompejach.

Część ulicznego sprzedawcy została wykopana w zeszłym roku, aby podeprzeć rozpadające się ruiny starożytnego miasta. W trakcie prac wykopaliskowych archeolodzy odkryli wieloboczną ladzie z szerokimi otworami, w szczycie których umieszczono głębokie naczynia na gorące potrawy, podobne do nowoczesnych barów sałatkowych.

Lada ozdobiona jest freskami przedstawiającymi podwodną nimfę na koniu, dwie odwrócone kaczki krzyżówki i koguta oraz psa na smyczy. Wnętrze ramy obrazu zostało zniszczone wulgarnym graffiti.

Zdjęcia kaczki i kurczaka przedstawiają to, co było w menu tego dnia, twierdzą antropolodzy. W jednym z pojemników znaleziono fragment kaczej kości wraz ze szczątkami kóz, świń, ryb i ślimaków. Według antropologa z Pompei, Valerii Amoretti, pojemnik na wino zawierał ślady zmielonego bobu, które zostały dodane do starego wina dla smaku i koloru.

– Wiemy, co zjadłeś tego dnia – powiedziała Osanna. Resztki jedzenia pokazują, „co jest popularne wśród zwykłych ludzi”, powiedział Osanna, zwracając uwagę, że elita rzymska nie odwiedzała ulicznych potraw.

Robotnicy odkryli również chochlę z brązu, dziewięć amfor, które były popularnymi pojemnikami na żywność w czasach rzymskich, kilka butelek, ceramiczny pojemnik na olej i cały szkielet psa.

Szkielet psa zaskoczył archeologów niskim wzrostem 8-10 cali; Odkrycie, które „potwierdza selektywną hodowlę w czasach rzymskich, aby osiągnąć ten wynik” – powiedział Amoretti.

READ  Chińska metropolia Chengdu ponownie przedłuża blokadę Covid

Jak każdy nowojorski sprzedawca uliczny wie, że lokalizacja jest wszystkim. Naukowcy zauważyli, że ta restauracja wydawała się mieć dobrą obok małego placu z fontanną.

Pompeje zostały zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusza w 79 r

Z przewodami AP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *