Connect with us

Sport

Słoweńscy aktywiści witają premierów Węgier i Polski wyzywającym tęczowym protestem

Published

on

Działacze LGBT+ w Słowenii przywitali premierów Węgier i Polski wyzywającym tęczowym protestem.

Rémy Bonny, aktywista LGBT + i dyrektor wykonawczy organizacji non-profit Zakazane Kolory, udostępnił zdjęcia z odważnej demonstracji na Twitterze w piątek, 9 lipca. Zdjęcia pokazują różne LGBT+ Dumne flagi wplecione w płot naprzeciwko ruchliwej ulicy i chodnika.

Bonny stwierdził: „Słoweńskie organizacje LGBTIQ przygotowały tęczowe powitanie dla Węgier i polerowanie Premierzy z wizytą w Słowenii.

„Bezpośrednio na wprost głównego wejścia na spotkanie ogrodzenie pokryte było tęczowymi flagami.

„Słoweńskie skały!”

Protest nastąpił po tym, jak Słowenia i Polska stanęły po stronie Węgier z innymi krajami Unii Europejskiej (UE) w sprawie praw LGBT +. W zeszłym miesiącu Węgry uchwaliły ustawę, która zabrania dyskusji osób LGBT+ w mediach, przyborach szkolnych i reklamach dla nieletnich.

Słoweński protest LGBT + został szeroko przyjęty w Internecie, a jedna osoba powiedziała, że ​​ma nadzieję, że premierzy Węgier i Polski „podobają się temu widokowi”.

Szefowie państw i rządów UE stale kwestionowane Węgry uchylą okrutną ustawę anty-LGBT+, a holenderski premier Matte Rutte bez ogródek wezwał Węgry do przyłączenia się lub przyłączenia się do równości całkowicie opuścić UE. Według ReutersPremier Luksemburga Xavier Bettel powiedział dziennikarzom w czerwcu, że „tylko dwa kraje są całkowicie po stronie Węgier: Słowenia i Polska”.

Premier Węgier Viktor Orbán ma odpowiedział na reakcje ze strony przywódców UE twierdząc, że nowe prawo „nie dotyczy homoseksualizmu”. Według The Independent powiedział: „Chodzi o dzieci i rodziców.

„Bronię praw homoseksualnych mężczyzn, to prawo nie dotyczy ich”.

Węgry Viktor Orban

Węgry Viktor Orban

Premier Węgier Viktor Orban na zdjęciu w Budapeszcie w grudniu 2020 r. (Attila Kisbenedek/AFP/Getty) Orbán dodał, że „rodzice sami decydują o tym, jak dzieci oswajają się z kwestią seksualności”.

Słoweński premier Janez Janša bronił Orbána i powiedział, że węgierski szef państwa powinien mieć możliwość wyrażenia swoich poglądów. Reuters Janša powiedział dziennikarzom z Brdo, posiadłości w pobliżu słoweńskiej stolicy Lublany, że Orbán „ma prawo wyjaśniać, jak wyobraża sobie przyszłość Unii Europejskiej”.

READ  Campbell przeszkadza NF; Polska wygrywa w OT; Rola irlandzka | Wiadomości, sport, praca

Powiedział, że narzucenie perspektywy przez członków bloku zachodniego jest „najszybszą drogą do upadku” UE. Janša argumentował, że istnieją „różnice, które należy wziąć pod uwagę i uszanować”.

„Jeśli więc oceniasz osobę według wyimaginowanych europejskich wartości, które każdy postrzega inaczej i stosuje się dwa różne standardy, to moim zdaniem jest to najszybszy sposób na załamanie” – powiedział Janša.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *