Connect with us

Sport

Pozornie niepowstrzymane lato Wielkiego Szlema autorstwa Novaka Djokovic

Published

on

Na razie największym dramatem w tenisie i być może w sporcie jako całości jest: czy ktoś powstrzyma Novaka Djokovica?

Djokovic jest ewidentnie najlepszym tenisistą na świecie, jak to było od dłuższego czasu, a po niedzielnym triumfie w męskim finale na Wimbledonie, który łączy jego triumfy w Australian and French Open w 2021 roku, jest tylko jeden tytuł wielkiego turnieju (nadchodzące US Open) z nich usunięto z dopełnienia kulminacji tego sportu, corocznego kalendarza „Wielkiego Szlema”.

Yowzy. Aby dodać blasku, Djokovic mógłby dodać złoty medal na nadchodzących Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, podnosząc ten potencjalny Wielki Szlem do „złotego”, ale w niedzielę zasugerował, że niedawne zaostrzenie ograniczeń Covid-19 skłania go do wycofania się w . przemyśleć wydarzenie.

„Moim planem zawsze było jechać na igrzyska olimpijskie, ale w tej chwili jestem trochę podzielony” – powiedział Djokovic.

W każdym razie byłoby to niezwykłe osiągnięcie. Djokovic był pierwszym męskim zawodnikiem od czasów Roda Lavera, który jako amator w 1962 roku, a następnie jako zawodowiec w 1969 roku, wygrał Wielki Szlem. Don Budge jest jedynym spośród mężczyzn, który wygrał wszystkie cztery w jednym roku. Tylko Steffi Graf (1988) zarządzała „Złotym Szlemem”.

READ  Usługi | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *