Connect with us

technologia

SK IE Technology w pełni obsługuje zakład separacji akumulatorów litowo-jonowych w Polsce

Published

on

Pierwsza fabryka firmy SKIET w Polska jest ukończony po około 21 miesiącach budowy. Rozpoczęcie działalności komercyjnej planowane jest w czwartym kwartale bieżącego roku, po tym jak w czerwcu rozpoczęto prace mechaniczne, a w sierpniu rozpoczęły się prace testowe. To sprawia, że ​​SKIET jest pierwszą firmą w historii zaangażowaną w produkcję separatorów akumulatorów litowo-jonowych w: Europa, największy światowy rynek pojazdów elektrycznych. Wielkość produkcji wystarcza do zmontowania w 300 000 pojazdów elektrycznych, a produkty są dostarczane do globalnych firm zajmujących się akumulatorami, takich jak SK On.

Uroczyste otwarcie pierwszego zakładu odbyło się w województwie śląskim, Polskaoraz dołączyli do wyższych urzędników i związanych z nimi ludzi biznesu, w tym dyrektora generalnego i prezesa SK IE Technology Rho Jae-soka, ambasadora Republiki Korei w Polska Sun Mira, polski wiceminister rozwoju gospodarczego i technologii Grzegorz Piechowiak oraz Bang Moon-kyu, dyrektor generalny Export-Import Bank of Korea.

„Bardzo się cieszę, że budowa polskiej wytwórni separatorów SKIET została zakończona” – powiedział wiceminister rozwoju i technologii RP. Grzegorz Piechowiak. „Po ukończeniu czwartego obiektu polski obiekt SKIET będzie największym separatorem w Grupie SK, zdolnym do stworzenia około 1000 nowych miejsc pracy, co jest świetną wiadomością również dla lokalnej społeczności” – dodał.

„Dla około 260 koreańskich firm Polska jest kolejnym gniazdem i przyczółkiem do ekspansji rynkowej Europa„Powiedział ambasador Republiki Korei w Polska Słońce Mira. „Do dnia, w którym wszystkie europejskie i światowe samochody elektryczne będą korzystać z separatorów akumulatorów opracowanych przez SKIET i in Polska„Mam nadzieję, że oba kraje stworzą silniejszą więź, a ambasada zrobi wszystko, aby pomóc”.

Dyrektor generalny Export-Import Bank of Korea, Bang Moon-kyu, powiedział również: „Spodziewam się, że koreańskie firmy z sektora baterii, jednej z branż sprzyjających innowacyjnemu wzrostowi, będą coraz częściej wchodzić na rynki zagraniczne. Zrobię co w mojej mocy, aby wesprzeć finansowo koreańskich producentów baterii, aby mogli przejąć inicjatywę w rozwijaniu rynku światowego.”

READ  PS4, PS5, Playstation Store, Sony

„Ponieważ SKIET po raz pierwszy produkuje separatory akumulatorów litowo-jonowych, niezbędne materiały do ​​akumulatorów EV Polska, UE, oczekuję, że przyniesie to zarówno rozwój firmy, jak i stymulację europejskiego rynku EV” – powiedział Rho Jae-sok, CEO SKIET. Polska ale także in Europa Jak na przykład Węgry oraz Stany Zjednoczone jak. Docelowo wpłynie to pozytywnie na polską gospodarkę.”

SKIET planuje zainwestować w całości 2 biliony KRW w województwie śląskim, Polska do 2024 roku zabezpieczyć moce produkcyjne na poziomie 1 540 mln m²2 za separatory baterii litowo-jonowych, która jest największą produkcją separatorów baterii w Europa. Oprócz pierwszego zakładu, który rozpoczął produkcję handlową, drugi zakład o powierzchni 340 mln m2 Moce produkcyjne są w trakcie budowy i powinny być gotowe do eksploatacji komercyjnej do 2023 roku. m2 Możliwości położyły kamień węgielny w lipcu ubiegłego roku. Oczekuje się, że światowa zdolność produkcyjna SKIET Korea Południowa, Chiny, oraz Europa wyniesie 2730 mln m²2.

Na tle silnej zielonej polityki Europa to miejsce, w którym kwitnie samochody elektryczne. Jest to jeden z trzech największych światowych rynków EV wraz z Chiny i USA Według agencji badania rynku HIS europejski rynek baterii wzrośnie pięciokrotnie z 82 GWh w tym roku do około 410 GWh w 2026 r., a popyt na separatory powinien pójść w ich ślady.

Separator jest jednym z czterech materiałów rdzenia akumulatorów litowo-jonowych i jest ściśle związany ze stabilnością akumulatorów, a separator SKIET jest już dostarczany do wiodących światowych producentów akumulatorów. Ponieważ rosnące zapotrzebowanie na akumulatory o wysokiej gęstości wysuwało na pierwszy plan znaczenie stabilności akumulatorów, zapotrzebowanie na separatory wysokiej jakości jest jeszcze większe. Separatory akumulatorów firmy SKIET charakteryzowały się tym, że nie brały udziału w pożarze i dlatego zostały uznane za bezkonkurencyjne wysokiej jakości separatory akumulatorów litowo-jonowych na rynku europejskim.

READ  Uniwersalne piloty Logitech Harmony są wycofywane z produkcji

Jako wiodący światowy dostawca separatorów akumulatorów typu „wet-lay” klasy „Tier1”*, SKIET planuje wykorzystać komercyjną działalność pierwszego polskiego zakładu do prewencyjnego zabezpieczenia europejskiego rynku separatorów akumulatorów litowo-jonowych. Separator wyprodukowany w europejskiej bazie produkcyjnej SKIET otrzymuje zamówienia powodziowe do tego stopnia, że ​​jednostki do produkcji z trzeciego i czwartego zakładu zostały już zarejestrowane, nie mówiąc już o tych z drugiego zakładu.

Polska spółka zależna SKIET została założona przez 5th wybrany jako jeden z tegorocznych zwycięzców nagród, w tym innych globalnych firm, takich jak Amazon i ToyotaNS Inwestor bez limitów **. Nagrody przyznawane są polskim firmom inwestującym na rynkach zagranicznych oraz firmom zagranicznym inwestującym w Polska. Lokalne media podkreśliły: „Wzrost rynku akumulatorów EV jest już nie do powstrzymania globalnym trendem i Polska staje się centrum akumulatorów EV w UE. Aktualna inwestycja dostarczona przez SKIET Polska rozpędu do umocnienia swojej pozycji lidera rynku w branży produkcyjnej związanej z e-mobilnością.”

*Rynek separatorów akumulatorów litowo-jonowych Tier 1 odnosi się do rynku dostaw separatorów akumulatorów dla wiodących producentów pojazdów elektrycznych, takich jak Tesla, Volkswagen, Renault-Nissan, Toyota, Hyundai i Kia. Jest dostępna wyłącznie dla producentów wysokiej jakości separatorów akumulatorów litowo-jonowych, takich jak SKIET, Asahi Kasei i Toray Industries.

** Przyznawany corocznie renomowanym polskim inwestorom na rynkach zagranicznych oraz firmom zagranicznym, które zainwestowały na polskim rynku. Laureaci nagród są recenzowani przez organizacje wspierające przyciąganie inwestycji do Polski oraz polskie firmy za granicą, gminy i agencje rządowe i nie tylko. W tym roku wyróżnienie zdobyły cztery polskie firmy i pięć zagranicznych.

[Reference] Stan inwestycji i produkcji systemów separatorów akumulatorów litowo-jonowych firmy SKIET

Lokalizacja

Zdolność produkcyjna

(Jednostka: milion)

Czas decyzji inwestycyjnej

Miejsce produkcji

Korea (Cheongju, Jeungpyeong)

520

Chiny 1 (Changzhou)

340

czerwiec 2018

lis 2020

Polska1 (Śląsk)

340

lis 2018

Sierpień 2021

Chiny 2-1 (Changzhou)

170

Kwiecień 2019

Kwiecień 2021

Chiny 2-2 (Changzhou)

170

paź 2019

I kwartał 2022 r

Polska 2 (Śląsk)

340

Październik 2020

I kwartał 2023 r.

Polska 3 (Śląsk)

430

Marzec 2021

IV kwartał 2023 r. ~

II kwartał 2024

Polska4 (Śląsk)

430

Marzec 2021

całkowity

2730

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1654960/1__SKIET_CEO_Rho_Jae_seok.jpg

READ  Nintendo oferuje 35-procentowe zniżki na gry Switch na dzień 10 marca

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1654967/2__SKIET_1st_fabryka_w_Polsce.jpg

ŹRÓDŁO Technologia SK IE

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *