Connect with us

Sport

Cypr i Polska podpisują protokół ustaleń w sprawie nauki, edukacji, kultury i sportu

Published

on

Cypr i Polska podpisały w czwartek protokół ustaleń w dziedzinie nauki, edukacji, kultury i sportu. Umowa o współpracy została podpisana przez ministra edukacji Prodromosa Prodromou i polskiego wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim podczas oficjalnej wizyty Prezydenta RP na Cyprze.

W komunikacie prasowym Ministerstwa Edukacji podano, że umowa o współpracy zbiega się z 60. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami i potwierdza bliskie dwustronne więzy przyjaźni i współpracy.

Porozumienie zacieśnia współpracę dwustronną w dziedzinie edukacji, kultury, sportu i młodzieży. Ostateczny tekst umowy został ratyfikowany w czerwcu podczas posiedzenia powołanego w tym celu Wspólnego Komitetu Cypr-Polska. Obie strony mogą teraz promować wymianę informacji, najlepszych praktyk, materiałów edukacyjnych i specjalistów w dziedzinach takich jak edukacja cyfrowa i ekologiczna oraz edukacja dorosłych.

Współpraca może również odbywać się w ramach programów UE, takich jak Erasmus+, eTwinning, Europejski Korpus Solidarności oraz forów międzynarodowych, takich jak Komitet Finansów ONZ i UNESCO.

READ  Kuster ubiega się o miejsce w Dystrykcie 15B | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.