Connect with us

Gospodarka

Siły Białoruskie Ryanair Dziennikarz pokładowy

Published

on

W Rosji – gdzie media państwowe określiły powstanie przeciwko Łukaszence w zeszłym roku jako zachodni spisek – aresztowanie zwolenników Putina spotkało się z aprobatą. Margarita Simonyan, redaktor przyjaznego Kremlowi kanału RT TV, napisał na Twitterze że Łukaszenko „pięknie to zagrał”. Wiaczesław Łysakow, poseł sprzymierzony z Putinem, opisane Aresztowanie Protasevicha jako „genialna operacja specjalna”.

Władze Białorusi powiedziany Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu bombowym rozkazali samolotowi wylądować, mimo że Wilno, miejsce docelowe samolotu, znajdowało się znacznie bliżej niż Mińsk, gdy odrzutowiec zawrócił, jak pokazały dane śledzenia lotu. Ministerstwo obrony kraju powiedział w innym oświadczeniu, że siły obrony powietrznej tego kraju zostały postawione w stan pogotowia.

Wiadomo, że Łukaszenko i jego rząd używają podstępu, aby prześladować swoich przeciwników politycznych.

Aresztowanie Protasewicza nastąpiło kilka miesięcy po tym, jak największej fali protestów ulicznych w historii Białorusi nie udało się obalić Łukaszenki, który jest autorytarnym przywódcą tego kraju od ponad 26 lat.

Podczas protestów aresztowano ponad 32 000 demonstrantów, a co najmniej czterech zginęło. Setki zostało brutalnie pobitych przez policję. NEXTA stała się wiodącym punktem internetowym koordynującym demonstracje.

Dzięki wsparciu Putina i wyjątkowej przemocy Łukaszence udało się skutecznie rozprawić z demonstrantami, pozostając wobec niego lojalnym aparatem bezpieczeństwa.

Pani Tikhanovskaya, główna przeciwniczka Łukaszenki podczas ostatnich sierpniowych wyborów prezydenckich, powszechnie uważana za sfałszowaną, opisała epizod z lotem Ryanairem jako „operację służb specjalnych mającą na celu porwanie samolotu w celu aresztowania aktywisty i blogera Romana Protasevicha . “

„Ani jedna osoba lecąca nad Białorusią nie może być pewna swojego bezpieczeństwa” – powiedziała.

Obserwatorzy przemysłu lotniczego przewidzieli silną reakcję komercyjnych linii lotniczych. „Wyjątkowość tego incydentu polega na tym, że był on sponsorowany przez państwo” – powiedział Kevin Murphy, analityk w firmie Morgan Stanley.

READ  Niektórzy ludzie nie muszą płacić abonamentu RTV nawet w 2021 roku. Zobacz, co robić! [lista - 21.12.2020 r.]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *