Connect with us

technologia

Seria komputerów stacjonarnych AMD Ryzen 7000 oferuje ponad 15% jednowątkowy wzrost i zadebiutuje jesienią tego roku

Published

on

AMD przedstawia serię Ryzen 7000 na targach Computex 2022

AMD potwierdza, że ​​jej seria Ryzen 7000 ma wejść na rynek jesienią tego roku.

Niestety, nie ma nazw SKU ani daty premiery serii Ryzen 7000, ale jutro AMD zaprezentuje na targach Computex swoją główną serię komputerów stacjonarnych nowej generacji wraz z płytami głównymi X670E, X670 i B650.

AMD potwierdza, że ​​seria Ryzen 7000 będzie obsługiwać zarówno standard PCIe Gen5, jak i technologię pamięci DDR5. Gniazdo LGA1718 zachowuje kompatybilność z chłodnicami AM4. Potwierdziła się również plotka o jednostkach SKU TDP o dużej mocy. Gniazdo AM5 nowej generacji będzie obsługiwać do 170 W, ale nie jest to specjalnie wspomniane w przypadku Ryzena 7000.

Ulepszenia AMD Zen4, źródło: VideoCardz

Jeśli chodzi o wydajność, AMD twierdzi, że architektura rdzenia Zen4 będzie oferować ponad 15% jednowątkowy wzrost wydajności (niestety nie mamy przypisów wyjaśniających, co jest tutaj porównywane), dwukrotnie większy (1 MB) bufor L2 na rdzeń i Max Boost powyżej 5GHz.

Co więcej, AMD wreszcie ujawniło, co kryje się pod nowym rozpraszaczem ciepła. Istnieją dwa chiplety z rdzeniem Zen4 5 nm i wejście/wyjście 6 nm. Wyraźnie nie ma miejsca na trzecie przetworniki CCD, ale tak naprawdę nie ma sposobu, aby powiedzieć, jak ten projekt będzie wyglądał przez kilka następnych generacji.

Projekt procesora AMD Zen4, źródło: VideoCardz

AMD potwierdza również, że jego desktopowy procesor Zen4 będzie wyposażony w zintegrowaną grafikę RDNA2. Nowa seria komputerów stacjonarnych Ryzen 7000 jest oficjalnie zaplanowana na premierę „tej jesieni”, ale to dokładna data.READ  Uniwersytety jeżdżą autonomicznymi samochodami na Indianapolis Speedway
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.