Connect with us

Świat

YouTube usuwa ponad 9000 kanałów o wojnie na Ukrainie | youtube

Published

on

YouTube usunął ponad 70 000 filmów i 9 000 kanałów związanych z wojną Ukraina za naruszenie wytycznych dotyczących treści, w tym usuwanie filmów opisujących inwazję jako „misję wyzwolenia”.

Platforma jest bardzo popularna w Rosji, gdzie, w przeciwieństwie do niektórych jej amerykańskich odpowiedników, nie została zamknięta, mimo że udostępnia treści pochodzące od postaci opozycji, takich jak Aleksiej Nawalny. youtube był również w stanie działać w Rosji, chociaż rozprawił się z prokremlowskimi treściami, które naruszały zasady, w tym politykę dotyczącą poważnych wydarzeń związanych z przemocą, która zabrania zaprzeczania lub trywializacji inwazji.

Od początku konfliktu w lutym YouTube zamknął kanały, w tym prokremlowski dziennikarz Władimir Sołowiow. Kanałom powiązanym z rosyjskimi ministerstwami obrony i spraw zagranicznych również tymczasowo zabroniono przesyłania filmów w ostatnich miesiącach za opisanie wojny jako „misji wyzwolenia”.

Neal Mohan, dyrektor ds. produktu YouTube, powiedział: „Mamy politykę dotyczącą głównych brutalnych wydarzeń, która dotyczy takich rzeczy, jak zaprzeczanie poważnym aktom przemocy: wszystko, od Holokaustu po Sandy Hook. I oczywiście co dzieje się w środku Ukraina jest poważnym brutalnym wydarzeniem. Dlatego zastosowaliśmy tę politykę do podjęcia bezprecedensowych działań”.

W rozmowie z „Guardianem” Mohan dodał, że na samej Ukrainie wiadomości o konflikcie w serwisie YouTube osiągnęły ponad 40 milionów wyświetleń.

„Pierwszym obowiązkiem i prawdopodobnie najważniejszym jest upewnienie się, że ludzie szukający informacji o tym wydarzeniu otrzymują dokładne, wysokiej jakości i wiarygodne informacje na YouTube” – powiedział. „Wykorzystanie odpowiednich kanałów na naszej platformie znacznie wzrosło, oczywiście na Ukrainie, ale także w krajach wokół Ukrainy, w Polsce, a także w samej Rosji”.

YouTube nie podał podziału treści i usuniętych kanałów, ale Mohan powiedział, że wiele z nich reprezentuje narracje Kremla o inwazji. „Nie mam dokładnych liczb, ale możesz sobie wyobrazić, że wiele z nich to narracje pochodzące od rosyjskiego rządu lub od rosyjskich aktorów w imieniu rosyjskiego rządu” – powiedział.

READ  Niemcy. Horst Mahler, neonazista, zostaje zwolniony. Ma inne zarzuty

Zapisz się do First Edition, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano czasu BST

YouTube ma około 90 milionów użytkowników w Rosji, chociaż nie pozwala już na reklamowanie się na platformie w tym kraju. Decyzja firmy macierzystej YouTube, Google, wywołała protesty Nawalnego, który powiedział, że ukierunkowane reklamy pomogły przeciwdziałać kremlowskiej propagandzie.

„YouTube pozostaje największym serwisem do udostępniania wideo aktywnym w samej Rosji” – powiedział Mohan. „Tak więc YouTube to miejsce, w którym obywatele Rosji mogą uzyskać nieocenzurowane informacje o wojnie, w tym z wielu tych samych autorytatywnych kanałów, do których wszyscy mamy dostęp poza granicami kraju. Pozostajemy ważną platformą dla samych rosyjskich obywateli, ponieważ ten kryzys wciąż się rozwija”.

W zeszłym tygodniu rosyjski minister rozwoju cyfrowego Maksut Shadaev powiedział, że kraj nie zablokuje YouTube, pomimo sporów dotyczących treści, które doprowadziły do ​​nałożenia na platformę grzywny w sądzie za nieusunięcie zakazanych filmów.

Shadaev zwrócił uwagę, że zablokowanie najpopularniejszej rosyjskiej platformy mediów społecznościowych miałoby wpływ na użytkowników. „Nie planujemy zamykania YouTube” – powiedział minister. „Po pierwsze, jeśli coś ograniczymy, powinniśmy jasno zrozumieć, że nasi użytkownicy nie cierpią”.

YouTube nałożył również globalny zakaz na kanały powiązane z rosyjskimi mediami państwowymi, w tym Russia Today i Sputnik. Facebook i Instagram są zakazane w Rosji dostęp do Twittera został ograniczony w odpowiedzi na własne platformy zakazujące korzystania z rosyjskich mediów państwowych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.