Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Sejm po raz drugi nie wybrał Rzecznika Praw Obywatelskich

Published

on

Na kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz – Małgorzaty Wassermann głosowała jedna osoba z większości rządzącej. W rozmowie z Onetem poseł stwierdził, że wystąpił błąd. Głosowałaby przeciwko kandydaturze.

Wśród opozycji byli prawie wszyscy członkowie konfederacji (poza Arturem Dziamborem – wstrzymał się od głosu), dwaj posłowie z polskiej koalicji PSL-Kukiz’15 – Jacek Tomczak i Stanisław Tyszka – ponownie dwóch członków ostatniego z wymienionych klubów – Paweł Kukiz i Paweł. Szramka – wstrzymuje się. Pozostali posłowie z prawem głosu poparli kandydaturę.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz była ponownie jedyną kandydatką na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jej kandydaturę ponownie zgłosiły kluby KO i Lewica wraz z posłami PSL, a poparły ją organizacje społeczne. 22 października Sejm głosował za jej kandydaturą i nie wybrał jej. Obecny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wygasł 9 września.

Dalsza część artykułu pod filmem.

– Myślę, że najwyższy czas wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich, gdyż minęło sto dni od zakończenia kadencji rzecznika VII kadencji; H. Adam Bodnar – Rudzińska-Bluszcz powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie. Dodała, że ​​obawia się, że tak się nie stanie, ponieważ „rządowa większość lekceważy ten urząd”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.