Connect with us

Gospodarka

Anulowanie abonamentu RTV? Są nowe zasady i … zapłacimy więcej [nowe przepisy – 20.11.2020]

Published

on

Jeszcze przed wakacjami mówiono o zniesieniu abonamentu RTV. Opłata telewizyjna byłaby wtedy naliczana inaczej – np. B. za rachunki za media. Nowe zasady anulowania abonamentu nie weszły w życie, ale … na 2021 rok pojawiły się nowe stawki opłat.

Od 2021 roku wzrosną ceny abonamentu RTV. Za abonament RTV trzeba zapłacić trochę więcej. Każdy, kto ma radio lub telewizję, powinien zapłacić za abonament RTV. Opłata abonamentowa naliczana jest jednorazowo, bez względu na to ilu mamy odbiorców.

przeczytaj także

Poczta Polska informuje, że abonament RTV będziemy opłacać od 2021 roku:

  • za 1 miesiąc za radioodbiornik – 7,50 zł (jeżeli uczestnik wnosi opłatę co miesiąc, opłata za okres 12 miesięcy wynosi 90,00 zł).
  • za 1 miesiąc za telewizor lub odbiornik telewizyjno-radiowy – 24,50 zł (jeżeli abonent płaci abonament co miesiąc, opłata za okres 12 miesięcy wynosi 294,00 zł)
  • Dodatkowo osoby, które opłacą abonament RTV na cały rok do 25 stycznia 2021 r., Mogą liczyć na 10% rabatu.

Abonament RTV 2021 – zobacz rabaty

Poczta Polska informuje również, że nadal możliwe jest skorzystanie z rabatów, jeśli opłacimy abonament RTV dłużej niż miesiąc. Jak wysokie będą nowe taryfy?

Za korzystanie z telewizora lub telewizora i radia zapłacimy 47,50 zł z rabatem 2 miesiące. Z 3 miesięcznym rabatem opłata 70,60 zł. Jeśli opłacimy abonament RTV z góry za okres sześciu miesięcy, zapłacimy 139,70 zł. Oprocentowanie na 10 miesięcy wynosi 234,80 zł. A także na cały rok z rabatem 264,60 zł.

Nieopłacony abonament RTV może skutkować przejęciem konta przez Skarb Państwa. Gazeta Wyborcza donosi, że taka niedogodność dotknęła jej czytelnika. Według doniesień, nawet jeśli emeryt nie ogląda telewizji, fiskus przejął rachunki emerytów i ukradł ich zaległy abonament. Wystarczy, że senior zapomni o wyrejestrowaniu odbiorcy. Jeśli zostaniemy poproszeni o spłatę zaległego abonamentu RTV, możemy zażądać rozłożenia zadłużenia na raty.

READ  IBM przejmuje Waeg, partnera Salesforce, w celu uzupełnienia umowy 7Summits
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *