Connect with us

Świat

Sąd w Madrycie podnosi izolację miasta

Published

on

Sąd Najwyższy w Madrycie (TSJM) odrzucił rządową blokadę wobec stolicy Hiszpanii i dziewięciu okolicznych gmin – regionów o najwyższych wskaźnikach COVID-19 w kraju. Sąd uznał, że ograniczenia naruszają prawa podstawowe. Premier Hiszpanii nie wykluczył przywrócenia stanu wyjątkowego w Madrycie.

Zakaz opuszczania miasta bez odpowiednich dokumentów, otwieranie restauracji do godziny 22 i nie zajmowanie więcej niż połowy łóżek hotelowych – to tylko niektóre z ograniczeń wprowadzonych 2 października w metropolii Madrytu, liczącej prawie 5 mln mieszkańców. . Tego samego dnia władze miasta złożyły apelację do Sądu Najwyższego. Przekonywała, że ​​miasto straci 750 mln euro tygodniowo, a cały stan straci 2 mld euro z powodu ograniczeń.

Sąd madrycki spełnił żądania władz Madrytu. Stwierdził, że ich wprowadzenie było sprzeczne z prawem hiszpańskim. W opublikowanym memorandum wyjaśniającym, podpisanym przez sześciu sędziów Sądu Najwyższego, stwierdzono, że istniejące zakazy wpływają na życie mieszkańców miasta. „Ich wprowadzenie nie usprawiedliwia ograniczenia praw podstawowych” – głosi dokument wydany przez sąd w Madrycie.

Rząd ma prawo dwukrotnie odwołać się od decyzji TSJM. Najpierw do sędziów, którzy podpisali wyrok, a następnie może wnieść o kasację wyroku. Po ogłoszeniu werdyktu premier Pedro Sanchez nie wykluczył przywrócenia stanu wyjątkowego, pierwszego etapu stanu wyjątkowego, w stolicy Hiszpanii podczas oficjalnej wizyty w Algierii. W Hiszpanii obowiązywał od marca do końca czerwca. Madryt to miejsce najbardziej dotknięte pandemią. W całej metropolii COVID-19 wykryto u 255 615 osób, z których 9634 zmarło (591,6 pacjentów na 100 000 populacji). W Hiszpanii koronawirus dotknął prawie 836 000 osób, zmarło 32562 osób.

Ten

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *