Connect with us

Gospodarka

Rzecznik Zgromadzenia w Polsce, Rumunii z naciskiem na sprzedaż broni, współpracę gospodarczą

Published

on

SEOUL, 5 sierpnia (Yonhap) – Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Kim Jin-pyo wyjechał do Polski i Rumunii z agendą skupiającą się na sprzedaży broni i współpracy gospodarczej, podało w piątek jego biuro.

Według biura Kima siedmiodniowa podróż Kima, która potrwa do czwartku, obejmie spotkania z jego odpowiednikami w parlamencie i ministrami w celu omówienia agendy gospodarczej i rozszerzenia więzi strategicznych.

Była to jego pierwsza podróż zagraniczna jako Marszałek Sejmu.

W pierwszym etapie swojej podróży Kim odwiedzi Polskę, aby spotkać się ze swoją odpowiedniczką Elżbietą Witek i porozmawiać o eksporcie koreańskiej broni do tego kraju.

Polska podpisała niedawno umowę na zakup koreańskich lekkich myśliwców szturmowych FA-50, czołgów podstawowych K2 i samobieżnych haubic K9, które określiła jako jedno z „najważniejszych i największych” zamówień obronnych w kraju w ostatnich latach.

Kim planuje również opowiadać się za zaangażowaniem Korei Południowej w krajowe umowy dotyczące energii i lotnisk.

W Rumunii prelegent spotka się z ministrami, aby omówić zacieśnianie więzi między obydwoma krajami i zabiegać o zaangażowanie Korei Południowej w plan modernizacji elektrowni jądrowych w tym kraju podczas rozmów z urzędującą przewodniczącą Senatu Aliną-Stefanią Gorghiu.

Kim objął urząd na początku lipca.

READ  Wzrost gospodarczy Polski w październiku utrzymuje się na wysokim poziomie - Pierwsze wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.