Connect with us

Gospodarka

rząd. Wolf świętuje 194 000 miejsc pracy dostępnych dla mieszkańców Pensylwanii dzięki sukcesowi Governor’s Action Team podczas zwiedzania zakładu produkcyjnego CANPACK

Published

on


CANPACK został założony przez Gov. Wolf sprowadzony do PA i jest największym projektem produkcyjnym w rejonie Scranton od czasu Proctor & Gamble w 1966 r.

Podczas dzisiejszej wycieczki po CANPACK gubernator Tom Wolf świętował 194 000 miejsc pracy utworzonych i utrzymywanych przez jego Governor’s Action Team (GAT) od 2015 roku. Jego 430 zakończonych projektów przyniosło łącznie 17,8 miliardów dolarów prywatnych inwestycji w celu wsparcia społeczności w całej Wspólnocie.

„To wielki zaszczyt widzieć potęgę produkcyjną, jaką CANPACK wniósł do obszaru Scranton” – powiedział gubernator Wolf. „Pięćset miejsc pracy dla tej społeczności to naprawdę wielka sprawa, a to tylko jeden z 430 projektów, które uruchomiliśmy w Pensylwanii w ciągu ostatnich ośmiu lat”.

Zakład CANPACK w Olyphant jest wynikiem umowy GAT z 2020 r. CANPACK przywrócił do życia opuszczony dawniej 102-hektarowy teren poprzemysłowy i opracował fabrykę aluminiowych puszek o powierzchni 908 000 stóp kwadratowych, tworząc ponad 500 miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

„Od kiedy po raz pierwszy zainwestowaliśmy w CANPACK ponad 30 lat temu, z jednego zakładu produkcji stalowych puszek do żywności w Polsce stał się prawdziwym międzynarodowym producentem opakowań, zatrudniającym prawie 8000 pracowników i posiadającym 28 zakładów produkcyjnych w Europie, Ameryce Południowej, Indiach i na Bliskim Wschodzie. rozwinięty Wschód i Afryka. Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem CANPACK do Stanów Zjednoczonych, największego na świecie rynku aluminiowych puszek do napojów” – powiedział Peter Giorgi, prezes i dyrektor generalny Giorgi Global Holdings, Inc. „Pomimo wielu atrakcyjnych lokalizacji wybraliśmy Pensylwanię nie tylko, ponieważ jest to mój dom i dom dla wielu innych firm GIORGI GLOBAL HOLDINGS zajmujących się pakowaniem produktów rolno-spożywczych, ale także z powodu ciepłego powitania, jakie otrzymaliśmy od gubernatora Wolfa i zespołu działań gubernatora, Departamentu Rozwoju Społeczności i Gospodarki, Mid- Valley, Hrabstwo Lackawanna i hrabstwo Olyphant.

READ  Producenci stali obawiają się, że niedobory energii zaostrzą kryzys, gdy produkcja zostanie wstrzymana

Gubernator Wolf wsparł zakład produkcyjny CANPACK w hrabstwie Lackawanna dotacją w wysokości 6 milionów dolarów z Programu Kapitałowego Pomocy w Przebudowie, który został połączony przez CANPACK z inwestycją w wysokości 366 milionów dolarów. Ta prywatna inwestycja firmy CANPACK w Pensylwanii jest dziewiątą co do wielkości w historii GAT i stanowi największy projekt produkcyjny w rejonie Scranton od czasu Proctor and Gamble w 1966 roku.

„Podczas mojej kadencji ciężko pracowaliśmy, aby wprowadzić nowe firmy, takie jak CANPACK, do Pensylwanii i pomóc tym, którzy już tu mieszkają, rozwijać się, aby wspierać naszą gospodarkę, naszych pracowników i nasze społeczności” – powiedział gubernator Wolf. „Tylko w ubiegłym roku stworzyliśmy i utrzymaliśmy ponad 8300 miejsc pracy ze średnią pensją 55 000 dolarów – to 8300 dobrych, dobrze płatnych miejsc pracy stworzonych przez funkcjonujący rząd”.

W ciągu ostatnich ośmiu lat gubernator Wolf otrzymał ponad 396,3 mln USD zachęt rządowych, aby wspierać nowe i rozwijające się przedsiębiorstwa w krajach Wspólnoty Narodów, co przyczyniło się do rekordowych 17,8 mld USD inwestycji prywatnych, 476,15 mln USD 417,62 mln USD nowych wpływów z podatków lokalnych i 417,62 mln USD nowych wpływów z podatków stanowych pchnął gospodarkę Pensylwanii do najsilniejszy i najbardziej zróżnicowany w kraju.

Za każdego dolara podatnika publicznego zainwestowanego w projekty GAT pod rządami gubernatora Wolfa, Pensylwania otrzymała 102 USD na prywatne wsparcie dla społeczności i gospodarki Pensylwanii. To o 75 dolarów wyższy stosunek sektora publicznego do prywatnego niż ten, który osiągnięto za rządów Corbetta.

Podobnie jak miejsca pracy stworzone w CANPACK, ponad 67% miejsc pracy stworzonych przez GAT w ciągu ostatnich ośmiu lat dotyczyło produkcji. W 2021 r. produkcja przemysłowa odpowiadała za ponad 84% utworzonych miejsc pracy.

Biorąc pod uwagę sukces przemysłu wytwórczego w Pensylwanii, gubernator Wolf od dawna priorytetowo traktował inwestycje w programy, które poszerzają możliwości praktycznego uczenia się produkcji. W 2017 r. uruchomił program szkolenia zawodowego w zakresie produkcji w ramach swojej inicjatywy Manufacturing PA Initiative i od tego czasu sfinansował 83 projekty za ponad 17,5 mln USD. Gubernator Wolf zobowiązał się zainwestować dodatkowe 4,7 miliona dolarów w dotacje MTTC do końca swojej kadencji. Inwestycje te zapewniają, że mieszkańcy Pensylwanii są przeszkoleni, aby odnieść sukces, gdy dostępne są dobre miejsca pracy w produkcji – takie jak te stworzone w CANPACK.

READ  UE wycofuje z polskich funduszy 30 mln euro na pokrycie niezapłaconych kar

Od czasu objęcia urzędu przez gubernatora Wolfa produkcja produkcyjna Pensylwanii wzrosła z 85 miliardów dolarów w 2016 roku do ponad 92 miliardów dolarów w 2021 roku.

Gubernator Wolf to przywódca, który konsekwentnie pracuje dla mieszkańców Pensylwanii. Dowiedz się więcej o tym, jak jego priorytety dla Pensylwanii napędzały powrót Wspólnoty Narodów i opuściły Pensylwanię w znacznie lepszym miejscu niż wtedy, gdy przybył.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.