Connect with us

Gospodarka

Rząd brytyjski rozszerza ograniczenia | Niezależnie

Published

on

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił dzisiaj, że rozszerza trzeci lub bardzo wysoki i drugi wysoki poziom ograniczeń z powodu koronawirusa na kolejne obszary Anglii. Strefa dodatkowych ograniczeń coraz bardziej przesuwa się na południe kraju.

Od niedzieli do poniedziałku o północy West Yorkshire ma najwyższe ograniczenia, wynoszące 2,3 miliona, a stolicami są Leeds i Bradford. W tym drugim przypadku liczba zakażeń w stosunku do populacji jest obecnie najwyższa w Wielkiej Brytanii i wynosi 483,5 na 100 000. Mieszkańcy.

West Yorkshire będzie siódmym obszarem w Anglii na trzecim poziomie ograniczeń – do tej pory zostały wprowadzone w rejonie Liverpoolu, hrabstwa Lancashire, South Yorkshire, Greater Manchester i miasto Warrington, a Nottinghamshire dołączą do tej grupy od czwartku do piątku o północy dołączyć.

Trzeci poziom oznacza, że ​​spotkania z ludźmi z różnych gospodarstw domowych zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz są zabronione, a puby i bary, które nie serwują sensownych posiłków, muszą być zamknięte. Wskazane jest również, aby unikać odwiedzania i opuszczania tych obszarów, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jednak władze lokalne mogą rozszerzyć te ograniczenia, na przykład w Nottinghamshire, gdzie później zakazano sprzedaży alkoholu w sklepach 21.

Ponadto warunki wsparcia finansowego w przypadku wprowadzenia trzeciego poziomu są omawiane z rządem regionu Tees Valley w północno-wschodniej Anglii, a Ian Ward, przewodniczący Rady Miejskiej Birmingham – drugiego co do wielkości miasta Wielkiej Brytanii – przyznał to. Przejście z drugiego na trzeci poziom ograniczeń wydaje się nieuniknione.

Od piątku do soboty o północy drugi poziom ograniczeń ma zastosowanie do kolejnych 16 obszarów, z których 12 znajduje się w środkowej Anglii, a mianowicie w West Midlands i East Midlands lub na południowym wschodzie. Sugeruje to, że trudniejsza epidemia występuje nie tylko na północy kraju, ale w coraz większym stopniu przenosi się do centralnej i południowej Anglii, gdzie dotychczas problem dotyczył głównie Londynu, Birmingham i okolic. Miasta, w których będzie obowiązywał drugi poziom, to między innymi Oxford i Luton.

READ  Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce

Również w czwartek rząd brytyjski ogłosił, że 14-dniowa kwarantanna osób z Litwy i Cypru musi być przeprowadzana od soboty. Oznacza to, że tylko dziewięć krajów europejskich znajduje się na liście obszarów, z których przyjazd nie jest związany z wymogiem kwarantanny: Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Irlandia, Łotwa, Niemcy, Norwegia i Szwecja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *