Connect with us

Świat

Rząd Bidena nadal nie poinformował najwyższych senatorów o strajku w Syrii

Published

on

„Nadal muszę być przekonany, że każdy prezydent ma niezbędne upoważnienie do podjęcia działań odwetowych, zwłaszcza poza Irakiem” – powiedział Murphy, zauważając, że poprzednie zezwolenia – choć nieaktualne – nadal pozwalają na użycie siły w Iraku.

„Nie słyszałem dzisiaj niczego, co by mnie przekonało, że kontakt z administracją jest uzasadniony” – dodał Murphy.

Według odrębnego ogłoszenia od briefingu udostępnionego POLITICO, odpowiedzi administracji Bidena na ich pytania były „niezadowalające” i „niezbyt istotne”.

Chociaż zespół Bidena zapowiedział silniejszą współpracę z Kongresem, niż pokazała administracja Trumpa, kontynuacja nie trafiła w sedno. I Demokraci dali jasno do zrozumienia, że ​​nie chcą dać Bidenowi przepustki tylko z powodu lojalności partyzanckiej.

Przewodniczący Senatu ds. Stosunków Zewnętrznych Bob Menendez (DN.J.) powiedział, że administracja Bidena nie zaplanowała jeszcze spotkania dla senatorów zasiadających w jej panelu, dodając, że nadal nalega na takie spotkanie. Jednak od środy Senat rozpocznie maraton, aby zatwierdzić plan pomocy Biden w związku z koronawirusem, który ma zająć resztę tygodnia.

„To dziwne, że po czymś tak ważnym i poważnym masz spotkanie personelu, ale nie masz spotkania członków” – powiedział Murphy.

Senatorowie obu partii wyrazili frustrację, że nie zostali odpowiednio poinformowani o strajkach i że Biden zarządził je bez uprzedniego uzyskania zgody Kongresu.

„Dowiedziałem się o tym w wiadomościach. Jestem członkiem Komisji Sił Zbrojnych i Stosunków Zewnętrznych. Myślę, że nie powinienem się w ten sposób niczego nauczyć ”- powiedział senator Tim Kaine (D-Va.), Który od dawna naciskał na ograniczenie sił bojowych prezydenta.

Kaine dodał, że ponieważ Biden był przewodniczącym Komisji ds. Stosunków Zagranicznych, „bardziej niż większość – bardziej niż praktycznie ktokolwiek – powinna zrozumieć, że gałąź Artykułu 1 ma tu do odegrania rolę”.

Biden powiedział przywódcom Kongresu, że nakazał syryjskie ataki w „samoobronie” po tym, jak wspierane przez Iran bojówki zaatakowały siły amerykańskie w ostatnich tygodniach. Republikańskie jastrzębie, takie jak Mitch McConnell, przewodniczący mniejszości w Senacie, powiedzieli, że popierają decyzję Bidena i podkreślają zacieranie się linii partyzanckiej na wojujących siłach prezydenta.

READ  Skoncentruj się na roli New Delhi podczas podróży Jaishankara do Moskwy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.