Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ryszard Czarnecki rozmawiał z Kraśką. „Rozumiem, że w menu był Zbigniew Ziobro?” „Nie!” | Polityka

Published

on

Poseł do PE PiS Ryszard Czarnecki in „Fakty po faktach” W. TVN 24 skomentował kulisy konfliktu w Zjednoczone prawo. Przewodnik Piotr Kraśko ze względu na swoje wykształcenie w rozmowie z nim nawiązał do tej historii. Polityk był trochę zdezorientowany, kiedy odpowiedział.

Obejrzyj wideo
Dlaczego doszło do konfliktu w Zjednoczonej Prawicy?

Czarnecki o pożarowych pytaniach Kraśki. „W menu był Zbigniew Ziobro”

– Pamiętajcie, był rok 1077, a cesarz Henryk IV. Chciał uspokoić papieża Grzegorza VII. Poszedł do Canossy, rozebrał się, włożył worek pokutny i klęczał godzinami, może dniami na śniegu, a na końcu Papież wybaczył (…). A co musi zrobić Zbigniew Ziobro, żeby kierownictwo PiS powiedziało „jesteśmy razem”? – zaczął Kraśko.

– Oczywiście jako historyk znam te wydarzenia, znam też ich konsekwencje … To się opłaciło niemieckiemu cesarzowi pod względem skutków … – powiedział Czarnecki.

– – Ponieważ siedem lat później najechał Rzym i wyrzucił Papieża? Dziennikarz odpowiedział.

– Hm … W sensie politycznym opłaciło się pojechać do Canossy, że powiedzenie, które przeszło do kultury popularnej … I może analogie nie są tu do końca odpowiednie – kontynuował Czarnecki. – Nie ma sensu udawać, że jest inaczej i oszukiwać siebie i innych: w tej chwili mamy do czynienia z najgorszym kryzysem politycznym w środku koalicji Zjednoczonej Prawicy od sześciu lat. (…) Dni masaży i niekończących się negocjacji minęły. Myślę, że czas na decyzję Jarosław Kaczyński Ma plan i wie, co robić – dodał.

Czarneckiego zapytano też o spotkanie polityków PiS, które odbyło się w piątek w Krakowie. Chociaż oficjalnie Ryszard Terlecki Dziennikarze informowali, że zapadły tam ważne decyzje dotyczące przyszłości rządzącej koalicji. Mariana Banasa można było zobaczyć także przed budynkiem.

READ  Fenomen La Nina powróci tej zimy. Amerykański synoptyk nie ma wątpliwości. 95 procent szans | Wiadomości ze świata

– Czy Marian Banaś był zaangażowany w to spotkanie do 2 w nocy, czy nie? – zapytał Kraśko.

– Pomyślałem, że zapytasz o menu i co do jedzenia.

– Rozumiem, że w menu był Zbigniew Ziobro? Kraśko odpowiedział.

– nie! Czarnecki odpowiedział szybko. – Prosimy jednak nie trywializować problemu. Pan Marian Banas, Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie był obecny na tym spotkaniu – dodał. Jak zaznaczył Czarnecki, spotkanie przybrało formę „bardzo długiej i poważnej rozmowy o Polsce”.

Czytaj także: Kanthak w ogniu z pytań Kraśki. „Proszę wskazać pięć zasad tej„ ideologii LGBT ”. „Panie redaktorze…”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *