Connect with us

Świat

Rupia pakistańska spada do rekordowo niskiego poziomu, ponieważ borykający się z problemami naród szuka ratunku

Published

on

Rupia pakistańska spada do rekordowo niskiego poziomu, ponieważ borykający się z problemami naród szuka ratunku

Rupia pakistańska spadła o 24 rupii do ceny 255 rupii w stosunku do dolara amerykańskiego

Nowe Delhi:

Według doniesień lokalnych mediów, pakistańska waluta spadła dziś do rekordowo niskiego poziomu 255 rupii za dolara amerykańskiego. Upadek przychodzi później chujowy rząd złagodził kurs wymiany, aby uzyskać bardzo potrzebne pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Pakistańskie firmy zajmujące się wymianą walut zniosły w środę ograniczenia dotyczące kursu dolara do rupii i zapowiedziały, że będą powoli spuszczać lokalną walutę na otwartym rynku.

Rupia pakistańska spadła o 24 rupii i od godziny 13:00 kosztowała 255 rupii w stosunku do dolara amerykańskiego, poinformował Express Tribune.

MFW zwrócił się do rządu Pakistanu o zaprzestanie kontroli i pozwolenie siłom rynkowym na ustalanie kursu walutowego, co chętnie zaakceptowano. Pakistan zwrócił się do globalnego organu o zgodę na zabezpieczenie 6,5 miliarda dolarów finansowania, które obecnie utknęło w martwym punkcie.

Podczas gdy w zeszłym roku Pakistan wygrał pomoc MFW, uwolnienie funduszy utknęło w martwym punkcie w tym roku.

Niskie rezerwy walutowe w Pakistanie doprowadziły do ​​ogromnej inflacji żywności. W niektórych częściach kraju paczka mąki kosztuje nawet 3000 rupii. W mediach społecznościowych krążą filmy przedstawiające ludzi walczących o jedzenie i ścigających ciężarówki z jedzeniem.

Ziemia jest również pogrążona w ciemności częste przerwy w dostawie prądu.

„Nie mogliśmy nic zrobić. Wszyscy siedzą i nic nie robią. Nie umiemy obsługiwać maszyn” — mówi Zafar Ali, który prowadzi warsztat.

Bank Pakistanu również podniósł stopy procentowe do najwyższego poziomu od 24 lat w tym tygodniu, aby przeciwdziałać rosnącym cenom.

Polecane wideo dnia

Obejrzyj: „Jai Jawan” z aktorem Sonu Soodem w roli głównej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *