Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Doug Emhoff wyrusza w europejską trasę poświęconą pamięci o Holokauście i walce z antysemityzmem

Published

on

Doug Emhoff wyrusza w europejską trasę poświęconą pamięci o Holokauście i walce z antysemityzmem

Drugi dżentelmen Doug Emhoff wyjechał w czwartek do Polski i Niemiec na sześciodniową wycieczkę mającą na celu edukację i pamięć o Holokauście zwalczanie antysemityzmu na całym świecie, według wyższych urzędników administracji.

Wydarzenia Emhoffa skupią się na uhonorowaniu ofiar Holokaustu i zobaczeniu, jak „drugi dżentelmen uczy opinię publiczną o prawdziwej naturze Holokaustu” – powiedział urzędnik.

Godne uwagi przystanki obejmują wizyty w Polsce w obozie zagłady Auschwitz w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście w piątek oraz w Muzeum Fabryki Emalia Oskara Schindlera w sobotę.

Emhoff, pierwsza żydowska żona prezydenta lub wiceprezydenta, będzie również dążyć do zajęcia się antysemityzmem na całym świecie, zwłaszcza w środku przed czym ostrzegają zwolennicy to szczyt ostatnich lat.

Drugi dżentelmen Doug Emhoff przylatuje na międzynarodowe lotnisko Reno-Tahoe w Reno w stanie Nevada 3 czerwca 2022 r.

Bloomberg za pośrednictwem Getty Images, PLIK

„Podczas gdy niektórzy z tych, którzy byli przed nami w rządzie w tej walce, mogli podróżować za granicę, aby dyskutować na temat antysemityzmu na całym świecie, bez konieczności spędzania mnóstwa czasu na omawianiu antysemityzmu w Stanach Zjednoczonych, nie możemy już tego robić. – powiedział dziennikarzom urzędnik administracji w środę, zapowiadając podróż.

„Nowoczesna technologia i internet, zwłaszcza media społecznościowe, umożliwiają rozprzestrzenianie się pomysłów z niespotykaną dotąd szybkością. Nienawiść nie zna teraz granic i przyjmiemy podejście całego rządu i całego społeczeństwa do walki z tą nienawiścią” – dodał urzędnik.

Podczas gdy podróż Emhoffa będzie miała również na celu wzmocnienie więzi z europejskimi sojusznikami w tej sprawie, drugi dżentelmen nie powinien przedstawiać żadnych nowych propozycji politycznych ani rezultatów.

„Uważałbym to również za sesję słuchania pod wieloma względami”, powiedział jeden z urzędników, niemniej jednak dzielenie się pomysłami na temat najlepszych kroków naprzód jest ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ liczba żyjących ocalałych z Holokaustu nadal maleje.

READ  Bruksela wezwała do interwencji w przejęcie polskich mediów

„Podróż polega na zastanowieniu się nad mroczną, trudną historią, a następnie odnowieniu naszego zobowiązania do podjęcia działań w teraźniejszości” – powiedział urzędnik.

Urzędnicy powiedzieli, że podróż miała na celu „prześledzenie trajektorii życia Żydów w Europie, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

FOTO:PLIK - Widok na ogrodzenie z drutu kolczastego i wieże obserwacyjne byłego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz Birkenau, 26 stycznia 2023 r. w Oświęcimiu, Polska.

Widok ogrodzenia z drutu kolczastego i wież obserwacyjnych byłego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz Birkenau 26 stycznia 2023 r. w Oświęcimiu.

Omar Marques/Getty Images, PLIK

Emhoff odwiedzi w piątek Miejsce Pamięci i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście i weźmie udział w ceremonii z udziałem niektórych ocalałych z Holokaustu. Następnie weźmie udział w kolacji szabatowej z członkami społeczności żydowskiej w Krakowie.

Oczekuje się, że odwiedzi Muzeum Fabryka Schindlera w sobotę, ponieważ w tym roku przypada 30. rocznica kultowego filmu Lista Schindlera, który został zainspirowany wysiłkami Schindlera na rzecz izolacji Żydów podczas II wojny światowej.

Później tego samego dnia Emhoff spotka się również w Krakowie z uchodźcami ukraińskimi – poinformowały władze.

W niedzielę drugi dżentelmen zwiedzi historyczną żydowską dzielnicę Krakowa i odwiedzi Galicję w Polsce, po czym uda się do Berlina, gdzie spotka się z różnymi europejskimi urzędnikami zaangażowanymi w walkę z antysemityzmem w ramach „zwołania specjalnych wysłanników-koordynatorów”.

Emhoff zgromadzi przywódców żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich na międzywyznaniową dyskusję w Berlinie we wtorek, zatrzymując się w berlińskim Pomniku Holokaustu i innych historycznych miejscach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *