Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Rosyjskie czołgi zniszczone wojną wystawione na Placu Polskim

Published

on

Polscy i ukraińscy urzędnicy rządowi mówią, że planują wystawić w Warszawie uszkodzone lub spalone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone zdobyte przez siły ukraińskie podczas wojny.

Szef kancelarii polskiego premiera Michał Dworczyk powiedział, że chodziło o podkreślenie rosyjskich „okrucieństw” i ukraińskiej reakcji.

„Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie, (a) z drugiej pokazujemy bohaterską obronę ukraińskich sił zbrojnych i wyniki tych walk” – powiedział Dworczyk.

O ironio nazwana „Armia Niezwyciężona”, plenerowa wystawa wystawiana jest na Placu Zamkowym na warszawskim Starym Mieście, które zostało pieczołowicie odbudowane po zniszczeniach wojennych.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział w tym tygodniu, że w planach są podobne wystawy w innych europejskich stolicach, takich jak Berlin, Paryż, Madryt i Lizbona.

„Pomożemy rosyjskim czołgom wylądować w Europie, ale w postaci gruzu” – powiedział Reznikov w niedzielę dla polskiej telewizji Polsat News.

Ukraina wezwała swoich zachodnich sojuszników do dostarczenia większej ilości sprzętu wojskowego i amunicji, aby pomóc w obronie przed ciężkimi rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

READ  Wynik Szwecja vs. Polska: Szwecja prowadzi grupę E po późnym dramacie przeciwko Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.