Connect with us

Świat

Rosja organizuje pierwszy królewski ślub od ponad 100 lat

Published

on

MOSKWA, 30 września – W dawnej cesarskiej stolicy Rosji po raz pierwszy od ponad stu lat odbędzie się ślub potomka rosyjskiej rodziny królewskiej.

Wielki książę Jerzy Michajłowicz Romanow zawiąże węzeł małżeński z włoską narzeczoną Wiktorią Romanowną Bettarini podczas wystawnej ceremonii religijnej z setkami zagranicznych gości w soborze św. Izaaka w Petersburgu w piątek.

Ostatni car Rosji Mikołaj II, jego żona i pięcioro dzieci zostali zamordowani przez rewolucyjny pluton egzekucyjny w lipcu 1918 w piwnicy domu kupieckiego w Jekaterynburgu, mieście 900 mil na wschód od Moskwy.

„To było pierwsze miejsce w Rosji, do którego wróciliśmy”, 40-letni George Michajłowicz powiedział portalowi informacyjnemu Fontanka.ru o wyborze Petersburga na swój ślub.

„Jest bardzo, bardzo blisko rodziny”.

George Michajłowicz urodził się w Hiszpanii dla wielkiej księżnej Marii Władimirowny z Rosji – samozwańczej dziedziczki rosyjskiego tronu cesarskiego – i jej męża, wielkiego księcia Rosji Michaiła Pawłowicza. Większość życia mieszkał we Francji i Hiszpanii.

Wielki książę Jerzy Michajłowicz Romanow i jego włoska narzeczona Wiktoria Romanowna Bettarini pozują ze swoim psem w Moskwie w Rosji.
Rosyjska Fundacja Cesarska / Materiał informacyjny za pośrednictwem REUTERS
Wielki książę Rosji Jerzy Romanow i jego narzeczona Rebecca Bettarini pozują do zdjęcia w Moskwie.
George Mikhailovich Romanov odwiedził Rosję dopiero w 1992 roku, mieszkając we Francji i Hiszpanii.
Rosyjska Fundacja Cesarska / Materiał informacyjny za pośrednictwem REUTERS

Jego pradziadek, wielki książę Cyryl Władimirowicz, uniknął bolszewickiej przemocy podczas rewolucji 1917 roku w Finlandii. On i jego rodzina przenieśli się później do Europy Zachodniej.

George Michajłowicz po raz pierwszy odwiedził Rosję w 1992 roku, a obecnie mieszka w Moskwie, gdzie pracuje nad wieloma projektami charytatywnymi.

Bettarini, 39 lat, nawróciła się w zeszłym roku na prawosławie i przyjęła imię Victoria Romanovna.

Rosyjskie wesele królewskie odbywa się w soborze św. Izaaka w Petersburgu.
Rosyjskie wesele królewskie odbywa się w soborze św. Izaaka w Petersburgu.
REUTERS / Anton Waganow

Dynastia Romanowów rządziła Rosją przez 300 lat, zanim Mikołaj II abdykował w 1917 roku i skierował Rosję na kurs rewolucji bolszewickiej, wojny domowej i 70 lat rządów komunistycznych.

Rosyjski Kościół Prawosławny uświęcił Mikołaja II w 2000 r., po tym, jak władze sowieckie przedstawiły go jako słabego przywódcę.

READ  Szefowie Facebooka i Twittera krzyżują ogień pytań. W Senacie USA przetłumaczyli oznaczenia wkładów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *