Connect with us

Świat

Rozmowy NATO: Austin sygnalizuje przejście od Trumpa do odbudowy więzi europejskich

Published

on

Sekretarz obrony Lloyd Austin zapoczątkował nową erę współpracy podczas środowego spotkania NATO i ostrzegł przed zagrożeniem ze strony „strategicznych konkurentów” Konferencja prasowa z sekretarzem prasowym Pentagonu Johnem Kirbym.

Dlaczego jest to ważne: Pierwsze spotkanie Austina z ministrami obrony NATO oznacza wyraźne odejście od poprzedniej administracji. Relacje z sojusznikami europejskimi stał się tak spięty pod były prezydent TrumpPrezydent Francji Emmanuel Macron opisał NATO jako „martwy mózg”.

  • Przekaz sugeruje, że przywódcy NATO powinni bardziej przejmować się zagrożeniem nie tylko ze strony Chin, ale także Rosji przyjaźniejsze relacje pod Trumpem, przez CNN.

Co mówisz: Austin powtórzył przesłanie prezydenta Bidena, że ​​Stany Zjednoczone „zamierzają ożywić nasze stosunki z Sojuszem” – powiedział Kirby.

  • „Sekretarz Austin podkreślił, że podstawową rolą NATO jest ochrona naszych ludzi i terytoriów poprzez wiarygodne środki odstraszające i silne wojsko”.

Wielkie zdjęcie: Podczas pierwszej z dwudniowych wirtualnych sesji szefowie obrony rozważali propozycje, w tym wzmocnienie zaangażowania sojuszników w odstraszanie i obronę poprzez dostarczanie zachęt do wnoszenia większych zdolności i zapewniania bardziej sprawiedliwego podziału obciążeń – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w Brukseli. oświadczenie.

READ  Amerykańska nastolatka spadła z wysokości ponad 90 metrów podczas wędrówki po Szwajcarii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *