Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Holcim finalizuje błyskawiczne przejęcia w USA i Polsce

Published

on

Holcim finalizuje błyskawiczne przejęcia w USA i PolsceOpublikowany przez

Cement światowy,


Holcim sfinalizował przejęcie Utelite Corporation w Coalville w stanie Utah (USA), wiodącego producenta lekkich kruszyw. Utelite dołączy do górzystego regionu Holcim, prowadząc działalność w obszarach metropolitalnych Denver, Phoenix i Las Vegas. Firma Utelite została założona w 1962 roku i zatrudnia ponad 40 pracowników obsługujących klientów w zachodnich Stanach Zjednoczonych i zachodniej Kanadzie. Operacja posiada udokumentowane i prawdopodobne rezerwy od ponad 60 lat.

Ponadto Holcim podpisał umowę zakupu Polcalc w Polsce. Polcalc zatrudnia 78 osób i jest jednym z wiodących producentów granulowanego węglanu wapnia w kraju. Przejęcie to uzupełnia działalność Holcim w zakresie kruszyw w Polsce.

Jan Jenisch, CEO: „Cieszymy się, że możemy powitać pracowników Utelite i Polcalc i czekamy na ich doświadczenie i umiejętności. Te dwie uzupełniające się przejęcia wzmacniają naszą obecność na dwóch ważnych rynkach wzrostu, a jednocześnie przyczyniają się do ogólnej strategii Holcim polegającej na poszerzaniu naszej oferty produktów i rozwiązań niskoemisyjnych.

Przeczytaj artykuł online pod adresem: https://www.worldcement.com/the-americas/3092021/holcim-closes-bolt-on-acquisitions-in-the-us-and-poland/

Ty też możesz to polubić

Na WCT2021 wysłuchaj wypowiedzi wielu liderów branży i ekspertów technicznych omawiających kluczowe wyzwania stojące przed przemysłem cementowym oraz najnowsze oferowane rozwiązania. Zarejestruj się już dziś za darmo »Dzięki partnerstwu z sektorem prywatnym, lokalnymi agencjami rządowymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz zrównoważonej przyszłości, firma stale umacnia swoje zaangażowanie w Future in Action.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *