Connect with us

Świat

Republika Czeska. Weekendowy bilans zakażeń koronawirusem

Published

on

W Czechach w sobotę i niedzielę zarejestrowano 7 301 12 472 przypadków zakażenia koronawirusem. W piątek po raz pierwszy od wybuchu pandemii było to ponad 15 tys.

Zobacz TVN24 w Internecie >>>

Łącznie od 1 marca, kiedy to odnotowano pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem, zostało zarażonych 258097 osób. Obecnie jest 158 ​​515 aktywnych spraw.

Ministerstwo nie zaktualizowało jeszcze liczby pacjentów szpitalnych. Dane z soboty 18 to 5345 chorych. Liczba krytycznie chorych pacjentów wzrosła o ponad jedną trzecią do 800 w ciągu tygodnia. Rezerwa łóżek szpitalnych dla pacjentów z mniej ciężkim COVID-19 wzrosła o 500 w niedzielę, gdy wojsko zakończyło budowę i montaż szpitala polowego, który zostanie otwarty za dziewięć Minęły lata Dni odbywały się w praskich halach wystawowych.

Wojsko wybudowało szpital polowy na PradzePAP / EPA / MARTIN DIVISK

SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się najszybciej w mieście Zlin na Morawach i okolicach. W ciągu tygodnia na 100 000 przypadało 1097 przypadków. Mieszkańcy. Ten sam wskaźnik przekroczył granicę 1 tys. w regionie Vsetin na Morawach i Hradec Kralove na północy Czech. Najlepsza sytuacja jest w Chebie na granicy z Niemcami, gdzie w ciągu jednego tygodnia do populacji trafiło 307 przypadków na 100 000. W żadnym innym kraju wskaźnik ten nie spadł poniżej 400.

Na mapie zagrożenia epidemią cała Republika Czeska jest zaznaczona na czerwono i występuje najwyższe ryzyko.

Premier Andrej Babisz zamieścił w niedzielę na swoim profilu na Facebooku nagranie, w którym m.in. stwierdził, że jeśli nie ma cudu, to rząd musi zaostrzyć ograniczenia w kraju. Jednocześnie wezwał mieszkańców do przestrzegania zaleceń władz. Zapowiedział też, że Minister Zdrowia, epidemiolog Roman Prymula, którego premier chce zwolnić za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów, będzie nadal doradzał rządowi w walce z pandemią. Sam Prymula, który zaprzecza zarzutom, zapowiedział w niedzielę, że złoży rezygnację, jeśli Babisz zgłosi kandydata na nowego szefa resortu.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. PRZECZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Główne źródło zdjęć: MARTIN DIVISK / PAP / EPA

READ  Australijski skarbnik Josh Frydenberg rozmawia z Facebookiem o prawie medialnym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *