Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Poronienie. Małgorzata Chmielewska: Nie dajcie się sprowokować do przemocy

Published

on

Poronienie. Liczne protesty

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja stanie się nielegalna w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia płodu. „Decyzja trybunału to nie problem, to chwyt polityczny. Takie jest moje zdanie. Władze się zmienią, aborcja będzie na żądanie”. skomentował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, przełożonego Wspólnoty Chleb Życia.

W całym kraju wybuchły protesty przeciwko tej decyzji. Tysiące ludzi wyszło na ulice. Większość demonstracji przebiegała spokojnie i spokojnie, ale kilkakrotnie np. Policja użyła gazu na demonstrantach w Warszawie i Katowicach. Policja tłumaczyła swoje działania agresją demonstrantów.

Były też protesty w kościołach w wielu miejscach. Aktywiści rozwieszali plakaty na bramach parafialnych i na billboardach. Na ścianach niektórych kościołów pojawiły się hasła opozycji. Wywołało to falę komentarzy wśród polityków

Poronienie. Małgorzata Chmielewska: Nie depczcie tego, co dla innych święte

Małgorzata Chmielewska, liderka Wspólnoty Chleb Życia, odniosła się również do tych wydarzeń na swoim blogu: „Proszę, jestem starą kobietą. Nie używaj przemocy w walce o coś, co uważasz za słuszne. Prowokuj przemoc. Nie gniewaj się ”. – argumentowała w swoim wpisie.

„Jeśli uważasz, że to, o co walczysz, jest dobre, nie wykorzystuj zła, aby osiągnąć swój cel. Dość pogardy, błota i nienawiści” – wyjaśnia Małgorzata Chmielewska. „Proszę, nie rób krzywdy, nawet jeśli czujesz się zraniona” – dodała.

Kierownik Wspólnoty Chleb Życia odniósł się również do działań, jakie miały miejsce w kościołach podczas niedzielnych nabożeństw. „Nie depczcie tego, co święte lub po prostu ważne dla innych” – mówi Małgorzata Chmielewska. „Tak, prawda i dobro nie wygrywają. Nienawiść tworzy nienawiść, agresja tworzy agresję” – podsumowała.

READ  Strajk kobiet we Wrocławiu. 40 napastników zaatakowało marsz [FILM]

Poronienie. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

Trybunał Konstytucyjny W czwartek zdecydowano, że reguła dopuszcza dopuszczalność poronienie W przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest to niekonstytucyjne.

„Życie ludzkie jest wartością na każdym etapie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno być chronione przez ustawodawcę” – podkreślił w uzasadnieniu Trybunał Konstytucyjny.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *