Connect with us

Gospodarka

Reforma kodeksu przedsiębiorstw handlowych. Głosowanie w Sejmie jest coraz bliżej

Published

on

– Projekt reformy kodeksu spółek handlowych zbliża się do głosowania w Sejmie – zapowiedział w czwartek minister stanu Jacek Sasin.

Jego ministerstwo powiedział w komunikacie prasowym, że Komitet ds. Reform Nadzoru Korporacyjnego omawiał w czwartek ostateczną wersję projektu nowelizacji prawa handlowego. Projekt został poddany pod głosowanie i jednogłośnie przyjęty.

Według resortu, zmiany w projekcie kodeksu reformy handlowej w pierwotnej wersji ustawy zostały wprowadzone w wyniku konsultacji społecznych i porozumień międzyresortowych przeprowadzonych przez MAP w sierpniu i wrześniu br.

Zobacz też: Tarcza Kryzysowa. Firmy w jednym miejscu

W rezultacie powstało ponad 800 stron wartościowych komentarzy i komentarzy, które następnie zostały poddane dokładnej analizie i debacie na temat legalności ich przyjęcia.

Uwagi do konsultowanego projektu wpłynęły z innych ministerstw, firm prywatnych, państwowych przedsiębiorstw finansowych, a także jednostek samorządu terytorialnego, związków pracodawców, zagranicznych izb gospodarczych, uczelni oraz kancelarii prawnych zajmujących się prawem handlowym.

Prace nad reformą ładu korporacyjnego rozpoczną się we wtorek.

Doktryna Sasina. Minister bogactwa zapowiada reformę

W minionym miesiącu ponad 60-osobowy zespół ekspertów z zakresu prawa handlowego, przy wsparciu pracowników Ministerstwa, omówił i wprowadził zmiany i uzupełnienia do pierwotnej propozycji ciągłej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych.

Wpływ na ostateczną wersję dokumentu miała zatem praca niezależnych ekspertów oraz głos środowiska biznesowego. Ministerstwo podkreśliło, że nowoczesne prawo handlowe obejmie ponad 440 tys. Korporacji działających w Polsce.

Ministerstwo Mienia Państwowego, na czele z Jackiem Sasinem, przygotowuje kompleksową reformę prywatnego prawa gospodarczego.

Prawo spółek. Rząd pracuje nad zmianami. Są projekty

Źródło:

PAPKA

56 min. z przodu

Oszustwo i oszustwoKiedy dasz Sasinowi 70 milionów?

51 min. z przodu

MaksTen pan lepiej nie brać tego za darmo, bo jest kolejna katastrofa

56 min. z przodu

ahahahahahahhaahajeszcze go nie rozpowszechnili … bali się

Rozwiń komentarze (27)

READ  Wiadomości podróżnicze związane z pandemią: najnowsze informacje na temat ograniczeń firmy Omicron
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.