Connect with us

technologia

Recenzja Sony Xperia 5 II: odpowiednie narzędzie do odpowiednich zadań

Published

on

Sony Xperia 5 II bardziej niż jakikolwiek inny smartfon, z którego korzystałem w tym roku, czuje się jak narzędzie. Jest to nie tylko bardzo stonowane wzornictwo (choć zdecydowanie ma to znaczenie), ale także podejście Sony polega na zapewnieniu jak największej kontroli nad telefonem. Kontroluj wygląd i dźwięk oraz rób zdjęcia i filmy.

Jednak, podobnie jak w przypadku każdego narzędzia, możesz lepiej wykorzystać Xperię 5 II, gdy zechcesz włożyć więcej. W końcu dobry pracownik nigdy nie obwinia swoich narzędzi. Ale założę się, że większość osób, które płacą 949 USD za telefon, prawdopodobnie szuka urządzenia, które jest gotowe do wypełnienia ich w połowie, a większość zadań standardowymi lub ustawienia automatyczne. To właśnie chcę zobaczyć, czy Xperia 5 II potrafi.

Xperia 5 II trafi do sprzedaży w USA 4 grudnia, a w Europie od tego tygodnia.

Nie mogę wyolbrzymiać, jak bardzo podoba mi się design Xperii 5 II. Połączenie znaku firmowego Sony 21: 9 z nieco mniejszym 6,1-calowym wyświetlaczem w porównaniu z większą Xperią 1 tworzy wygodnie smukły telefon, który wygodnie leży w dłoni bez uczucia ciasnoty. Tym razem ekran ma tylko 1080p, ale przy tym rozmiarze prawdopodobnie nie chcesz żadnej dodatkowej rozdzielczości.

W górnej i dolnej części wyświetlacza znajdują się ramki, które są nieco większe niż wiele innych flagowych modeli, co oznacza, że ​​nie ma żadnych wycięć ani wycięć, o których można by mówić. Otrzymujesz stereofoniczną parę potężnych głośników przednich, które brzmią mniej echem niż ich konkurenci skierowani w dół.

Na górze znajduje się gniazdo słuchawkowe, które jest trudne do znalezienia w dzisiejszych smartfonach z najwyższej półki, a z tyłu znajduje się subtelny wypukłość aparatu, w której znajduje się główny, ultraszeroki i teleobiektyw telefonu. Gdy chcesz mieć telefon z gwarancją Nie odwróć głowę, to prawdopodobnie jest. Jak powiedziałem, to narzędzie.

Oprócz regulatorów głośności i znajdującego się z boku kombinowanego przycisku zasilania i czytnika linii papilarnych, z boku telefonu znajduje się specjalna migawka aparatu i przyciski Asystenta Google. Biorąc pod uwagę ambicje fotograficzne Sony dotyczące 5 II, pozwolę na fizyczne sterowanie migawką, ale przycisk Asystenta Google wydaje się niepotrzebny – szczególnie w pozycji zbyt niskiej, aby można go było wygodnie nacisnąć.

Współczynnik kształtu Xperii 5 II sprawia, że ​​trudno jest sięgnąć do górnej części ekranu jedną ręką. Jednak wiele aplikacji, takich jak Twitter lub Gmail, zapewnia znacznie bardziej przydatne miejsce na ekranie. Osobiście podoba mi się to, że mam wystarczająco dużo miejsca na udostępnianie ekranu Aplikacja generatora receptur Aeropress używam aplikacji stopera do parzenia kawy, ale prawdopodobnie tylko ja to robię. Poza współczynnikiem proporcji ekran OLED zgodny z HDR jest jasny, kolorowy i przyjemny do oglądania filmów. Dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz jest płynna i responsywna.

Oprócz coraz rzadszej rozbudowy pamięci microSD, można znaleźć szereg typowych specyfikacji w cenie wewnętrznej, w tym procesor Snapdragon 865, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci (dostępna jest również wersja 256 GB, ale tylko dostępny w Azji)) i baterię 4000 mAh. Nie ma obsługi ładowania bezprzewodowego, irytujące pominięcie w tym przedziale cenowym, a jeśli kupisz telefon w USA, nie ma również wsparcia dla 5G (w Europie masz wsparcie poniżej 6 GHz, ale nie fal milimetrowych).

Biorąc pod uwagę obecny zasięg 5G, zalecamy, aby nie płacić dodatkowo za 5G, jeśli tańszy telefon w inny sposób odpowiada Twoim potrzebom. Ale z drugiej strony, jeśli płacisz 949 USD za telefon w tym momencie w 2020 r., To wydaje się trochę absurdalne, aby nie obsługiwać 5G. Telefon ma specyfikacje potrzebne do wykonywania większości zadań, które są teraz potrzebne. Jednak brak 5G w USA oznacza, że ​​wkrótce może się cofnąć.

READ  Od Commodore do SpaceX: Zrozumienie polskiej diaspory technologicznej

Xperia 5 II nie miała żadnych problemów z baterią. Z telefonem mogłem z łatwością pracować w domu przez jeden dzień, gdzie miałem dużo Twittera, Slacka, Gmaila i YouTube. Po podłączeniu w nocy pozostało około 40 do 50 procent ładunku.

Podejście Sony do Androida 10 jest ostrożne i polega głównie na podaniu dodatkowych ustawień do dostosowania. (Firma nie była w stanie potwierdzić, kiedy może być dostępna aktualizacja do Androida 11). Na przykład Sony zapewnia ogromną kontrolę nad ustawieniami balansu bieli na wyświetlaczu telefonu, aw ustawieniach jest menu Dolby Atmos EQ, jeśli chcesz je dostosować. jak brzmi dźwięk telefonu. Istnieje wiele elementów, które można dostosować, aby Xperia 5 II była odpowiednim narzędziem do Twoich potrzeb.

Jednak nie byłem fanem liczby aplikacji, które były fabrycznie zainstalowane w telefonie. Obejmuje to aplikacje takie jak LinkedIn, które można wyłączyć, ale nie można ich łatwo odinstalować. Jest to szczególnie denerwujące, gdy tak duża część smartfonu Xperia 5 II została zaprojektowana tak, aby zapewnić kontrolę w Twoich rękach.

Z prawej strony telefonu jest o jeden za dużo przycisków.

Wyświetlacz 21: 9 zapewnia więcej opcji podziału ekranu.

Sony ma dwojakie podejście do fotografowania smartfonów. Po pierwsze, ma tendencję do przedkładania dokładności nad żywymi, kolorowymi zdjęciami, gdy jest pozostawiony samemu sobie. Często skutkuje to mniej wyrazistym wyglądem niż w przypadku większości telefonów. Możesz jednak dostosować obraz później podczas edycji.

Jeśli chcesz robić rzeczy tak, jak chcesz, Sony jest na to gotowe. Tryb Pro Photography zapewnia ogromną kontrolę nad sposobem robienia zdjęć i zapewnia wrażenia wzorowane na samodzielnych bezlusterkowych aparatach alfa. Jeśli chcesz, możesz zagłębić się w wiele elementów sterujących, ale mogą czuć się zbyt zaangażowani dla kogoś, kto chce po prostu skierować swój telefon na grupę przyjaciół i zrobić ładne zdjęcie.

Porozmawiajmy najpierw o sprzęcie. Xperia 5 II ma trzy tylne kamery. aparat główny z dużą matrycą 1 / 1,7 cala, aparat ultraszerokokątny o polu widzenia 124 stopni oraz teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. Fajne jest to, że wszystkie mają tę samą rozdzielczość, 12 megapikseli, co oznacza, że ​​nie zobaczysz zauważalnej zmiany w szczegółach podczas przełączania się między nimi.

W świetle dziennym otrzymasz szczegółowe zdjęcia, ale czasami wyglądają one trochę płasko. To dokładność ponad podekscytowanie. Co dziwne, wyjątkiem wydają się być osoby, dla których telefon Sony chce rozjaśnić i wygładzić skórę, nawet gdy opcja Efekt gładkiej skóry w aparacie jest wyłączona. Nawet jeśli używasz standardowej aplikacji aparatu, otrzymujesz responsywny system autofokusa oka i zdjęcia seryjne z prędkością do 10 klatek na sekundę. Uważam, że połączenie szybkiego autofokusa i zdjęć seryjnych jest szczególnie dobre do robienia zdjęć zwierząt domowych.

Jeśli chodzi o fotografowanie w słabym świetle, podejście Sony do fotografii jest najbardziej oczywiste. Domyślnie aplikacja aparatu nie podświetla zdjęć nocnych tak bardzo, że wyglądają tak, jakby były zrobione w dzień. Zamiast tego otrzymujesz dokładne zdjęcia, które za każdym razem zajmuje aparat. To zupełnie inne doświadczenie niż telefon taki jak Pixel 4, który umożliwia dotknięcie migawki i natychmiastowe uzyskanie wyraźnego, jasnego zdjęcia, nawet w nocy.

Tryb Pro Photography zapewnia bogactwo kontroli.

Przełącz się na zaawansowany tryb zdjęć, a będziesz miał mnóstwo opcji. Dostępnych jest wiele ustawień balansu bieli, automatycznego ustawiania ostrości, ekspozycji, zdjęć seryjnych, lampy błyskowej i HDR, które pozwalają kontrolować prawie każdy aspekt fotografii. Wystarczy, że gdy będziesz gotowy do wykonania zadania, możesz uzyskać prawie każdy wygląd swoich zdjęć, w tym zdjęcia nocne, które wydają się wyraźne jak w dzień. Ale cały proces może być trochę skomplikowany i frustrujący, gdy jesteś kimś, kto chce tylko wyciągnąć telefon i niezawodnie uzyskać wyraźne zdjęcie za każdym razem.

Podobną kontrolę uzyskujesz podczas filmowania wideo, w którym masz możliwość nagrywania w zwolnionym tempie z prędkością do 120 klatek na sekundę w 4K. Byłem szczególnie pod wrażeniem ustawień ciągnięcia ostrości, które są przyjemne do zabawy. Jednak myślę, że większość ludzi będzie zadowolona z nagrywania wideo w zwykłej aplikacji aparatu.

Sony Xperia 5 II potrafi robić świetne zdjęcia, ale czasami trzeba popracować nad tym, by wyglądały tak, jak chcesz. Kamery to potężne narzędzia, ale nie wykonają pracy za Ciebie.

To nie jest telefon przykuwający uwagę.

Jeśli używasz telefonu jedną ręką, sięgnięcie do górnej części ekranu może być trudne.

Sony ma bardzo szczególne pojęcie o tym, jakiego typu telefonem powinien być Xperia 5 II. Chociaż pod względem specyfikacji jest taki sam, jak wielu jego głównych konkurentów, najciekawsze funkcje to kontrola, którą zapewnia. Istnieją zaawansowane funkcje aparatu i tryby audiowizualne, aby naprawdę dostosować wrażenia do swoich potrzeb.

Ale myślę, że musisz potrzebować tych zaawansowanych ustawień, aby uzasadnić stosunkowo wysoką cenę Xperii 5 II, wynoszącą 949 USD w USA. W tym przedziale cenowym naprawdę powinno obejmować obsługę 5G, a także ładowanie bezprzewodowe. Te kompromisy mogą być tego warte przy niższej cenie, ale nie prawie tysiąca dolarów. W Europie cena 899 € / 799 £ ma moim zdaniem o wiele większy sens, ponieważ otrzymujesz wsparcie 5G, ale brak ładowania bezprzewodowego pozostaje.

Sony Xperia 5 II wydaje się być bardzo potężnym narzędziem, ale jest drogie i czasami pozwala pracować nad maksymalnym wykorzystaniem go. To sprawia, że ​​jest to właściwe narzędzie do wielu zadań, ale niekoniecznie odpowiednie narzędzie do Smartfony Praca.

Fotografia: Jon Porter / The Verge

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *