Connect with us

Świat

Wyjeżdżasz do Niemiec, możesz być poddany kwarantannie

Published

on

W opublikowanym w czwartek komunikacie Instytut Roberta Kocha (RKI) po raz pierwszy rozszerzył strefę zagrożenia koronawirusami na Polskę, co pociąga za sobą konieczność kwarantanny.

Dotyczy to w szczególności prowincji:

– województwo kujawsko-pomorskie,

– Małopolska,

– Podlasie,

– Pomorze,

– świętokrzyskie

RKI na razie rozszerzyła te same ograniczenia na Włochy, początkowo na regiony Kampanii i Ligurii, a także na całą kontynentalną Francję, całą Holandię i całą Słowację. W już zagrożonych szwajcarskich kantonach Genewy i Vaud, w tym Zurychu i Fryburga, dodano osiem kolejnych.

Według RKI, oprócz obszaru wysokiego ryzyka wystąpienia koronawirusów, w tym okręgu Veszprem, na Węgrzech pozostaną tylko okręgi Bacs-Kiskun, Bekes, Fejer, Heves, Somogy, Tolna i Zala. W przypadku Wielkiej Brytanii regiony East Midlands i West Midlands są obecnie również uważane za zagrożone. W tym ostatnim znajduje się druga co do wielkości brytyjska aglomeracja Birmingham.

Niektóre jednostki terytorialne w Finlandii (region Oesterbotten) i Szwecji (region Jaemtland, Sztokholm, Uppsala i Oerebro) również znajdują się na zaktualizowanej liście po raz pierwszy.

Jedynym obszarem, który został usunięty z tej listy w czwartek, jest Namibia.

READ  Wybitny francuski intelektualista rezygnuje z zarzutów kazirodztwa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *