Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Sąd zatwierdził tymczasowe aresztowanie Zbigniewa S. | nie o polityce

Published

on

W czwartek po południu ogłosiliśmy zatrzymanie biznesmena Zbigniewa S. Opublikowano w tym celu zawiadomienie Prokuratura w Lublinie.

„Na polecenie Prokuratora Okręgowego w Lublinie urzędnicy Policja zatrzymał Zbigniewa S. w związku ze śledztwem w sprawie przeznaczenia środków w wysokości 253 tys. zł w okresie od października do grudnia 2019 r. na szkodę prowadzonej przez nich fundacji ”- poinformowali śledczy.

Obejrzyj wideo
Emilewicz: Niech służby zajmą się Ostrołęką, niech sprawdzą

Zbigniew S. usłyszał zarzuty, że działał na szkodę fundacji jego nazwiska, nadużywał pieniędzy z darowizn, uczynienia z tej praktyki stałego źródła dochodu i prania pieniędzy, za co grozi kara więzienia do 15 lat łącznie.

Więcej na ten temat: Zbigniew S. aresztowany. Sprzeciw: niewłaściwe wykorzystanie pieniędzy i kupowanie żetonów w kasynie

Zbigniew S. nie zostaje zatrzymany. Sąd odrzucił wniosek prokuratora

Prokurator zażądał zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Jednak sąd nie zgodził się i postanowił zwolnić S. W rozmowie z polską agencją prasową informację tę potwierdziła rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie Barbara Markowska.

„Sąd uznał, że część czynów oskarżonych przez Zbigniewa S. jest mało prawdopodobna, a innym nie grozi surowa kara” – powiedziała Markowska.

„Prokuratorzy oskarżyli również podejrzanego o oszustwo, wskazując, że Zbigniew S. ma telefon komórkowy, którego używa do kontaktów i działań w mediach społecznościowych. fakt Zdaniem sądu, samo użycie telefonu przez podejrzanego nie pozwala mu przeszkadzać w postępowaniu – dodała Markowska.

READ  Rekordowa liczba czerwonych stref w Polsce, reszta kraju na żółto. Nowe ograniczenia [WYKRES DNIA]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *