Connect with us

Gospodarka

Rada gminy żąda zniesienia zakazu handlu. „Mogę stracić tysiące miejsc pracy”

Published

on

„Zakaz handlu w niedziele w obecnej sytuacji gospodarczej uniemożliwia wyjście z blokady i zaostrzającej się epidemii. Dziś każda inicjatywa stymulująca handel ma ogromne znaczenie, ponieważ może pomóc – i co najważniejsze – poprawić gospodarkę rynek pracazagrożony wzrostem bezrobocie„- czytamy w stanowisku Polskiej Rady Centrów Handlowych. PRCH wylicza, że ​​w centrach handlowych pracuje około 400 000 osób, a pracodawcy, jeśli„ nie zrekompensują strat spowodowanych blokadą ”, mogą zmniejszyć zatrudnienie. Przeczytaj stwierdzenie „zacznie się Przejrzyj swoje strategie rozwoju i przeanalizuj szczegółowo rentowność poszczególnych punktów, co może doprowadzić do zniknięcia tysięcy miejsc pracy (…). “

Obejrzyj wideo
Boom gospodarczy w kształcie litery V czy drugie załamanie w kształcie litery W? Kuczyński: Jest inny list

Centra handlowe chcą ponownie rozpocząć handel w niedzielę

Centra handlowe pobudzają również gospodarkę poprzez zlecanie podwykonawstwa znacznej części utrzymania obiektów, na które rocznie przeznaczane jest ok. 3,4 mld zł. Każda z galerii współpracuje z kilkunastoma firmami zewnętrznymi, z którymi współpracuje m.in. zajmują się utrzymaniem czystości i utrzymaniem terenów zielonych. Ochrona czy usługi marketingowe ”- pisze rada. Kontynuuje: „Konieczność szukania oszczędności po stronie właścicieli i menadżerów galerii, a tym samym ograniczania zakresu współpracy z podwykonawcami, może zagrozić pracy w tych firmach”.

„Rozkład ruchu klientów”

Stowarzyszenie mówi dalej, że placówki handlowe „nie przywróciły liczby odwiedzających do poziomu sprzed pandemii”. „Największy ruch jest w soboty. We wrześniu br. Był o 44% wyższy od średniej frekwencji w pozostałe dni handlowe tygodnia, co oznacza, że ​​klienci wybierają weekend jako najtańszy czas na zakupy” – powiedział PRCH. Rada argumentuje również, że „otwarcie galerii handlowych w niedzielę pozwoliłoby na zmniejszenie kolejek w sobotę i podzielenie ruchu klientów odwiedzających galerie z ostatnich 6 do 7 dni, zwiększając bezpieczeństwo i komfort Poprawiły się zakupy w warunkach dystansu społecznego ”.

READ  Sąd Najwyższy REFILE-EU nakazuje Polsce zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w Turowie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *