Connect with us

Zabawa

Paweł “Kelner” Rozwadowski nie żyje. Słynny muzyk, legenda polskiego punka i reggae, miał 58 lat

Published

on

Nie żyje Paweł “Kelner” Rozwadowski Wokalista, gitarzysta i autor tekstów, współzałożyciel zespołów Izrael i Deuter, był jedną z czołowych postaci polskiego punk rocka i reggae. Zmarł w niedzielę w wieku 58 lat.

Paweł “Kelner” Rozwadowski nie żyje. Informacje o śmierci muzyka opublikował zespół Izrael na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz też

„Tak, zgadza się… Pawła już nie ma z nami. Bezradność i pustka ukradły wszystkie słowa” – czytamy we wpisie.

Paweł “Kelner” Rozwadowski nie żyje. “Słynny muzyk miał 58 lat

Paweł Krzysztof “Kelner” Rozwadowski urodził się 8 czerwca 1962 roku. W wieku 16 lat założył zespół Fornit, który w 1980 roku wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Nowej Fali w Kołobrzegu. Jej piosenka „Bessere Syphilis von IŁ-a”, która ironicznie nawiązywała do radzieckiego samolotu, przeszła do legendy. Za ten utwór formacja otrzymała zakaz działania na terenie PRL.

Zobacz też

Wkrótce potem „Kelner” założył zespół No Price, a następnie Deuter. W 1983 roku, kiedy Deuter zaprzestał działalności, Paweł Rozwadowski wraz z Robertem Brylewskim założył Izrael Group. Po dwóch latach działalności zespół nagrał płytę „Biada, biada, biada”, którą promował singiel „Rastaman nie lie”.

W tym samym roku zespół opuścił „Kelner”, ale lata później, w 2006 roku, nagrał z nimi album „Dża people”. W 1995 roku nagrał z Dezerter album „Deuter”, który przypomina najpopularniejsze utwory zespołu Deuter.

Z reaktywowanym Deuterem występował od 2001 roku do śmierci.

Zobacz też

W 2012 roku Paweł Rozwadowski napisał książkę „Całkowicie nieprawdopodobne”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował również w Radiu dla Ciebie, gdzie przygotowywał programy muzyczne.

Zmarł w niedzielę w Warszawie po ciężkiej chorobie. Miał 58 lat.

READ  Mieszkańcy Chorzowa w Hotelu Paradise 2. Kamil Piórkowski wziął udział w drugiej edycji reality show TVN FOTO

Chcesz najpierw wiedzieć wszystko? loscz do grupy informacyjnej Radia ZET na Facebooku

RadiozET.pl/PAP/Facebook

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *