Connect with us

Zabawa

Paweł “Kelner” Rozwadowski nie żyje. Słynny muzyk, legenda polskiego punka i reggae, miał 58 lat

Published

on

Nie żyje Paweł “Kelner” Rozwadowski Wokalista, gitarzysta i autor tekstów, współzałożyciel zespołów Izrael i Deuter, był jedną z czołowych postaci polskiego punk rocka i reggae. Zmarł w niedzielę w wieku 58 lat.

Paweł “Kelner” Rozwadowski nie żyje. Informacje o śmierci muzyka opublikował zespół Izrael na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz też

„Tak, zgadza się… Pawła już nie ma z nami. Bezradność i pustka ukradły wszystkie słowa” – czytamy we wpisie.

Paweł “Kelner” Rozwadowski nie żyje. “Słynny muzyk miał 58 lat

Paweł Krzysztof “Kelner” Rozwadowski urodził się 8 czerwca 1962 roku. W wieku 16 lat założył zespół Fornit, który w 1980 roku wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Nowej Fali w Kołobrzegu. Jej piosenka „Bessere Syphilis von IŁ-a”, która ironicznie nawiązywała do radzieckiego samolotu, przeszła do legendy. Za ten utwór formacja otrzymała zakaz działania na terenie PRL.

Zobacz też

Wkrótce potem „Kelner” założył zespół No Price, a następnie Deuter. W 1983 roku, kiedy Deuter zaprzestał działalności, Paweł Rozwadowski wraz z Robertem Brylewskim założył Izrael Group. Po dwóch latach działalności zespół nagrał płytę „Biada, biada, biada”, którą promował singiel „Rastaman nie lie”.

W tym samym roku zespół opuścił „Kelner”, ale lata później, w 2006 roku, nagrał z nimi album „Dża people”. W 1995 roku nagrał z Dezerter album „Deuter”, który przypomina najpopularniejsze utwory zespołu Deuter.

Z reaktywowanym Deuterem występował od 2001 roku do śmierci.

Zobacz też

Joanna Cortes

W 2012 roku Paweł Rozwadowski napisał książkę „Całkowicie nieprawdopodobne”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował również w Radiu dla Ciebie, gdzie przygotowywał programy muzyczne.

Zmarł w niedzielę w Warszawie po ciężkiej chorobie. Miał 58 lat.

READ  DC ogłasza nowy miniserial Batmana od The Batman Movie Writer

Chcesz najpierw wiedzieć wszystko? loscz do grupy informacyjnej Radia ZET na Facebooku

RadiozET.pl/PAP/Facebook

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *