Connect with us

Nauka

Jeśli masz takie BMI, wzrasta ryzyko śmierci z powodu COVID, mówi CDC

Published

on

Od początku pandemii eksperci ds. Zdrowia ostrzegali, że osoby cierpiące na ciężką otyłość – wskaźnik masy ciała powyżej 40 – są bardziej narażone na poważne zakażenie koronawirusem i śmierć. Obecnie CDC twierdzi, że nawet ci, którzy są umiarkowanie otyli, mają większe szanse na ciężką chorobę.

W tym tygodniu CDC zaktualizowało swoje wytyczne, dodając, że osoby z BMI między 30 a 40 są „bardziej narażone na ciężką chorobę wywołaną przez wirusa, który powoduje COVID-19”. Dodali również, że osoby z nadwagą, zdefiniowane przez BMI między 25 a 30, „mogą być bardziej narażone na ciężką chorobę wywołaną przez wirusa powodującego COVID-19”. Czytaj dalej i aby zapewnić sobie zdrowie i zdrowie innych, nie przegap tego Pewne oznaki, że już miałeś koronawirusa.

Mniejszości są bardziej podatne na poważne infekcje

Według CDCponad 71 procent Amerykanów w wieku powyżej 20 lat ma nadwagę, otyłość lub znaczną otyłość, podczas gdy prawie 40% uważa się za przynajmniej lekko otyłych.

Na innej stronie wyjaśnia, że ​​„Otyłość jest powszechną, poważną i kosztowną chorobą przewlekłą”, dodając, że jest to jeden z powodów, dla których mniejszości są bardziej podatne na poważne infekcje niż ludzie rasy białej.

„Otyłość naraża ludzi na ryzyko wielu innych poważnych chorób przewlekłych i zwiększa ryzyko poważnych chorób spowodowanych przez COVID-19. Każdy ma do odegrania rolę w odwróceniu losu otyłości i jej nieproporcjonalnego wpływu na mniejszości rasowe i etniczne”.

ZWIĄZANE Z: 11 objawów COVID, których nigdy nie chcesz mieć

Jak zachować bezpieczeństwo

CDC zaleca, aby osoby należące do tej kategorii podjęły dodatkowe środki ostrożności. Oprócz przestrzegania metod zapobiegania przedstawionych na ich stronie internetowej – w tym noszenie maski, dystans społeczny, praktykowanie higieny rąk i unikanie zatłoczonych pomieszczeń – sugerują również kontynuowanie leczenia wcześniej istniejącego stanu.

READ  Recenzja Księgi Jakubowych Olgi Tokarczuk - historia mesjasza | Olga Tokarczuk

„Przyjmuj leki na receptę na nadwagę, otyłość lub ciężką otyłość dokładnie tak, jak zostały przepisane” – sugerują. „Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi odżywianie i aktywność fizyczna, zachowując jednocześnie środki ostrożności w zakresie dystansu społecznego. Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli masz obawy lub źle się czujesz ”.

Naukowcy wciąż próbują dowiedzieć się, o ile bardziej ryzykowny jest wirus dla osób cierpiących na otyłość. Według jednej metaanalizy danych obejmującej 399 000 pacjentów z COVID-19, opublikowanej 26 sierpnia w r Recenzje otyłościosoby z otyłością, które zaraziły się wirusem, były o 113% bardziej narażone na trafienie do szpitala niż osoby o prawidłowej masie ciała, o 74% częściej były przyjmowane na oddział intensywnej terapii, a o 48% częściej umierały. I aby przejść przez tę pandemię w najzdrowszy sposób, nie przegap tego 35 miejsc, w których najprawdopodobniej złapiesz COVID.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.