Francja przyciąga Portugalię do hitu Ligi Narodów. Dania przeciwstawia się Iceland Soccer

Mecz pomiędzy Francją a Portugalią miał być ozdobą 3. rundy fazy grupowej Ligi Narodów. Przecież obecny mistrz świata gościł mistrzów Europy na Stade de France i był też zwycięzcą poprzedniej edycji LN. Było to również powtórzenie finału Euro 2016 (wtedy Portugalia wygrała 1: 0 po dogrywce). Jednak przez 90 minut we francuskiej świątyni piłkarskiej było niewiele emocji i klarownych sytuacji bramkowych.

Obejrzyj wideo
Pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

Obie drużyny zaprezentowały bardzo zdyscyplinowaną i wyrachowaną piłkę. I chociaż nie jest to obowiązek Gry Nie można kogoś odrzucić z wielką intensywnością, więc w żaden sposób nie wpłynęło to na poziom przedstawienia. Kylian Mbappe Biegł dla dwóch, ale głównie odbił się od doskonałej obrony Portugalczyka. Cristiano Ronaldo walczył z obrońcami, starając się znaleźć wolne miejsca, ale rywale podążali za nim krok po kroku, nie dając mu chwili wytchnienia. Trudno odróżnić kogoś w ataku, ale musisz powiedzieć zarówno Didier Deschamps, jak i Fernando Santos, że ich drużyny były niesamowicie zorganizowane w grze defensywnej.

W tej grze piłka trafiła w bramkę tylko raz. W drugiej połowie, gdy Pepe strzelał procą za obrońcami w stałej części gry i pokonał Hugo Llorisa strzałem w głowę z pięciu jardów. Środkowy obrońca był na spalonym w momencie podania, więc bramka nie została przyznana.

Francuski i portugalski po 3. seria Każda z gier ma po 7 punktów i pomiędzy nimi powinna rozstrzygnąć się walka o awans do play-off trzeciej grupy Dywizji A. Dzięki lepszemu zbalansowaniu bramek drużyna z Półwyspu Iberyjskiego prowadzi, a Chorwaci zajmują trzecie miejsce z trzema „punktami”. który wcześniej tego samego dnia pokonał stół finałowy z zerowymi punktami dla Szwedów 2-1.

Co się stało w innych elitarnych grach?

W niedzielę pierwsza grupa „polska” i druga grupa, w której grali Anglicy, Belgowie, Duńczycy i Islandczycy, rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Anglia pokonała Belgię 2: 1 po remisie, a Dania była bardzo pewna siebie co do Islandii 3: 0. W połowie tej fazy rozgrywek angielska drużyna jest na pierwszym miejscu (7 punktów), wyprzedzając Belgię (6 punktów), Danię (4 punkty) i Islandię (0 punktów).

„Polska” grupa w Dywizji A wypadła w niedzielę najgorzej pod względem bramek. W meczu między Bośnią i Hercegowiną a Holandią oraz w meczu między Polską a Włochami nie padł ani jeden gol. Szczegółowe relacje z tych spotkań można znaleźć tutaj: