Connect with us

technologia

Plotki na temat iPhone’a 12: szybsze rozpoznawanie twarzy, ulepszony zoom aparatu, dłuższa żywotność baterii w modelach Pro

Published

on

Przed zbliżającym się wydarzeniem Apple we wtorek, wycieki z ostatniej chwili i plotki wciąż pojawiają się na temat iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro. W ten weekend przeciek Max Weinbach podzielił się Kilka szczegółów na temat linii iPhone’a 12 pod względem żywotności baterii, technologii aparatu i nie tylko.

Za pośrednictwem swojego konta @PineLeaks na Twitterze Weinbach informuje, że warianty iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max powinny nieznacznie wydłużyć żywotność baterii, „wydłużając żywotność baterii o co najmniej 1 godzinę”. Z drugiej strony oczekuje się, że iPhone 12 mini będzie „działał gorzej niż obecny iPhone 11” ze względu na mniejszy rozmiar.

Jeśli chodzi o Face ID, dzisiejsze plotki sugerują, że funkcja zwana „algorytmem dynamicznego podziału na strefy” będzie dostępna w serii iPhone 12. Ta funkcja ma na celu poprawę wydajności rozpoznawania twarzy. W przypadku iPhone’a 12 mini wycięcie powinno być mniejsze w poziomie, ale „nieco” większe w pionie, aby zrobić miejsce na czujniki identyfikacji twarzy.

Weinbach informuje również, że funkcje zoomu cyfrowego i optycznego w iPhonie 12 otrzymają w tym roku „ogromny zastrzyk”. To przychodzi później wiarygodne raporty Leaker Kang W piątek iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max zaoferują ulepszony zoom optyczny z odpowiednio 4-krotnym i 5-krotnym zoomem.

Ulepszony zoom cyfrowy uzyskuje się poprzez łączenie i układanie w stos wielu obrazów z różnymi poziomami zoomu – połączenie kadrowania i powiększania optycznego. Algorytm oparty na technologii Deep Fusion zapewnia prawidłowe wyrównanie i wyostrzenie. Resztą zajmie się Smart HDR 3.

Weinbach dodaje, że „ultraszerokokątny z pewnością uzyska w tym roku większy otwór przysłony” i poprawi osiągi we wszystkich przypadkach w złych warunkach oświetleniowych. Według doniesień, w porównaniu do obecnego iPhone’a 11 Ultra Wide, można także „zbliżyć się do obiektów”, aby uzyskać lepsze funkcje makro.

READ  CD Projekt wypuszcza łatkę cyberpunkową, aby odzyskać zaufanie

W raporcie zauważono również, że funkcje nagrywania filmów portretowych były opracowywane od jakiegoś czasu, ale nie jest jasne, czy funkcja ta będzie dostępna dla tegorocznego iPhone’a. Teoretycznie można go również dodać w przyszłej aktualizacji iOS 14. Wreszcie dzisiejszy przeciek potwierdza, że IPhone 12 obsługuje 4K przy 120 fps i 4K przy 240 fps.

Apple to zrobi oficjalnie ogłaszamy serię iPhone’ów 12 podczas imprezy „Hi, Speed” we wtorek 13 października. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 i możesz dowiedzieć się więcej o tym, czego się spodziewać w naszym pełnym podglądzie tutaj.

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Więcej.


Aby uzyskać więcej wiadomości Apple, sprawdź 9to5Mac na YouTube:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *