Connect with us

Świat

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: prawie 13 000 nowych infekcji i 65 zgonów

Published

on

W Wielkiej Brytanii odnotowano 12 872 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin, co oznacza, że ​​ich łączna liczba przekroczyła 600 000 i odnotowano 65 nowych zgonów z powodu COVID-19, podał w niedzielę rząd brytyjski.

Liczba nowych infekcji jest o 2244 mniejsza niż w sobotę i jednocześnie najniższa od sześciu dni. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni dzienne wahania od dwóch do trzech tysięcy są częste. Najwyższy bilans nowych infekcji bez nadrabiania zaległości w sprawach miał miejsce w czwartek, kiedy to zgłoszono ponad 17,5 tys. Nowe infekcje.

Codzienne rekordy nie zostały pobite w żadnej części Wielkiej Brytanii, ale Irlandia Północna odnotowała ponad tysiąc przypadków (1066 odkrytych) po raz drugi w historii. Jednak w Anglii (10 383), Szkocji (956) i Walii (467) bilanse są nieco niższe niż w poprzednich dniach.

W całym kraju całkowita liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 603 716, co oznacza, że ​​Wielka Brytania była dwunastym krajem na świecie po Rosji, Hiszpanii i Francji oraz czwartym w Europie, który przekroczył 600 000. Infekcje.

Liczba ofiar śmiertelnych jest o 16 niższa niż poprzedniego dnia, ale ma to związek z faktem, że liczby w weekendy są niższe.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych w wyniku epidemii wynosi obecnie 42 825, z czego 38 018 zmarło w Anglii, 2550 w Szkocji, 1669 w Walii i 588 w Irlandii Północnej. Statystyki te obejmują zgony, które nastąpiły w ciągu 28 dni od wykonania testów na obecność SARS-CoV-2. Rząd Wielkiej Brytanii zaczął również zgłaszać liczbę przypadków, w których akt zgonu wymienia koronawirusa jako prawdopodobny czynnik determinujący zgon, nawet jeśli nie przeprowadzono żadnego testu. Było 57 347 takich przypadków – ale ta liczba jest aktualizowana raz w tygodniu.

READ  Jared Kushner nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla | Jared Kushner

Niezależnie od zastosowanej metodologii Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów, za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie osoby, które zostały zarejestrowane między 17 w piątek a 17 w sobotę i które wystąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testu na obecność SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między 9 w sobotę io 9 w niedzielę.

Bartłomiej Niedziński z Londynu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *