Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Silny wiatr, deszcz, a nawet śnieg. Prognoza pogody jest niesamowita

Published

on

Pierwsza połowa tygodnia startowego będzie bardzo deszczowa. Wysoko w górach wystąpią opady śniegu – wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Poniedziałek jest najcieplejszy w południowo-zachodniej części kraju. Maksymalna temperatura wynosi od 10 ° C do 15 ° C.

Według IMGW chłodna i deszczowa pogoda jest wynikiem niżu, które będzie stopniowo przesuwać się z Adriatyku w kierunku naszego kraju. Na początku tygodnia prawie w całym kraju będzie padać deszcz. W województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim na południu może spaść do 15 mm deszczu.

Najniższe opady prognozują na zachodzie prognozy pogody, ale będzie też tam najzimniej. Minimalna temperatura to tylko 2 ° C, 4 ° C.Nad ziemią można nawet spaść do -1 ° C. Na południowym wschodzie jest najcieplej do 10 ° C. W wielu częściach kraju występuje mgła, która ogranicza widok do 300 m – pisze IMGW.

W poniedziałek ulewne deszcze przeniosą się w głąb lądu. Najbardziej intensywny deszcz wystąpi w pasie od Mazowsza po Śląsk i Małopolskę. Suma opadów na tym terenie dochodzi do 20-25 mm.

W górach jest dużo śniegu, co zwiększa jego pokrycie w Tatrach o 15 cm, aw Sudetach o 5 cm. Podmuchy wiatru dochodzące do 70 km / h powodują śnieżyce i zamiecie śnieżne.

W południowo-zachodniej części kraju panuje temperatura od 10 ° C do 15 ° C. W centrum kraju jest od 6 ° C do 9 ° C chłodniej.

Spodziewaj się, że deszczowa pogoda będzie trwać od poniedziałku do wtorku wieczorem. We wschodniej części kraju pada na 20-25 mm deszczu, a na południu Śląska i Małopolski na 30 mm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje opady śniegu w górach. W Tatrach powoduje to wzrost pokrywy śnieżnej o 20 cm. Prognozy pogody przewidują również burze śnieżne i zamiecie śnieżne. Porywy wiatru osiągną nawet 70 km / h.

READ  Roczne spożycie pomidorów w Polsce pozostaje stabilne

Minimalna temperatura wynosi od 2 ° C na północnym zachodzie (spada do -1 ° C na ziemi) i 10 ° C na wschodzie – informuje instytut.

Prognoza IMGW wskazuje, że we wtorek więcej opadów spadnie prawie w całym kraju.

Ilość opadów we wtorek na wschodzie i południowym zachodzie Polski dochodzi do 15-20 mm, a na krańcach południowych nawet do około 30 mm.

Wysoko w górach przewiduje się opady śniegu. Może spaść do 8 cali białego puchu. W Tatrach porywy osiągają 60 km / h, aw Sudetach nawet 90 km / h. Prowadzi to do burz śnieżnych i zamieci.

Maksymalna temperatura wynosi od 7 ° C na południu do 15 ° C na południowym wschodzie. a na obszarach Piemontu od 4 ° C do 8 ° C. – prognozy IMGW.

W środę na wschodzie kraju będzie mniej opadów. Ulewnych deszczów należy spodziewać się zwłaszcza na zachodzie, północy i południu Polski. Na miejscu może spaść do 50 mm deszczu. W górach zapowiada się śnieg. Noc robi się cieplejsza. Termometry mogą odczytywać od 7 ° C do 12 ° C. W ciągu dnia temperatura waha się od 9 ° C do 13 ° C. Wzdłuż wybrzeża występują silne podmuchy wiatru.

Według prognoz druga połowa tygodnia będzie nadal deszczowa i pochmurna. Jednak intensywność opadów jest znacznie niższa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *