Connect with us

Nauka

Iran w pierwszej piątce krajów międzynarodowego rankingu. Olimpiada

Published

on

Iran w pierwszej piątce krajów międzynarodowego rankingu.  Olimpiada

TEHRAN – Doskonałe wyniki irańskich studentów na międzynarodowych igrzyskach olimpijskich umieściły kraj w gronie pięciu najlepszych narodów świata.

„System edukacji w innych krajach jest doskonały, ale Iran znajduje się w pierwszej piątce krajów na świecie biorących udział w międzynarodowych igrzyskach olimpijskich”, stwierdził YJC, cytując Elhama Yavariego, szefa Krajowej Organizacji Rozwoju Wspaniałych Talentów (SAMPAD).

Yavari wskazał na plan reform, zatwierdzony przez irańskie Ministerstwo Edukacji w 2011 roku, w którym określono 20-letnią perspektywę podniesienia standardów edukacyjnych i ulepszenia systemu edukacji w całym kraju.

Szef SAMPAD powiedział, że program, nazwany Dokumentem Podstawowej Reformy, kształci uczniów w sześciu obszarach: sportu, nauki, przedsiębiorczości i ekonomii, społeczeństwa, religii i kultury, jak podaje Press TV.

„Dokument wzywa Ministerstwo Edukacji do szkolenia uczniów we wszystkich obszarach i rozwijania ich talentów” – powiedział Yavari.

Dodała, że ​​nauczyciele są również przeszkoleni i mają uprawnienia, aby sprostać potrzebom edukacyjnym wszystkich uczniów.

Osiągnięcia Iranu na arenie międzynarodowej. Olimpiada

Iran zdobył jeden złoty i trzy srebrne medale na 35. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, zajmując siódme miejsce na świecie wśród 91 krajów.

Targi IOI 2023 odbyły się w Szeged na Węgrzech w dniach 28 sierpnia – 4 września.

Międzynarodowa Olimpiada Komputerowa to coroczny międzynarodowy konkurs komputerowy dla uczniów szkół średnich z różnych zaproszonych krajów, któremu towarzyszą programy społeczne i kulturalne.

Jest to jedna z kilku Międzynarodowych Olimpiad Naukowych organizowanych corocznie na całym świecie. Wyjątkowi uczniowie szkół średnich z kilku krajów rywalizują w prestiżowym konkursie algorytmicznym, którego celem jest doskonalenie umiejętności obsługi komputera – takich jak analiza problemów, projektowanie algorytmów i struktur danych, programowanie i testowanie.

W tym roku irańska drużyna zdobyła pięć medali, zajmując trzecie miejsce na 16. Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomii i Astrofizyki, która odbyła się w dniach 10–20 sierpnia w Chorzowie w Polsce.

READ  Senator Marshall odwiedza Polskę i Niemcy, aby dowiedzieć się o kryzysie

IOAA to coroczne wydarzenie skupiające uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce z całego świata. Powstała w Tajlandii w 2006 roku, była inicjatywą pięciu krajów, w tym Tajlandii, Indonezji, Iranu, Chin i Polski.

Ponadto irańscy studenci zdobyli sześć medali, zajmując 11. miejsce na 64. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła się w Japonii w dniach 2–13 lipca 2023 r.

IMO to Mistrzostwa Świata w Matematyce dla uczniów szkół średnich, które odbywają się co roku w innym kraju.

Jak podaje ISNA, irańscy studenci, którzy wzięli udział w 53. Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej (IPhO), zdobyli cztery srebrne i jeden brązowy medal, co plasuje ich kraj na 11. miejscu wśród 111 uczestniczących krajów.

Jak podaje ISNA, konferencja IPhO 2023 odbyła się w dniach 10–17 lipca w Narodowym Centrum Młodzieży Pamięci Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Na 34. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej (IBO), która odbyła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w dniach 3–11 lipca. W IBO 2023 wzięło udział 293 studentów z 76 krajów.

MT/MG

Zdjęcie: Członkowie irańskiej drużyny na 64. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO 2023) w Japonii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *