Connect with us

Gospodarka

PUE ZUS wkrótce bez Flash Playera. Obecnie pracujemy nad nowymi wersjami aplikacji

Published

on

O autorze

W przypadku Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) w najbliższym czasie Adobe Flash Player nie będzie już potrzebny do edycji wniosków. To przełom, ale jednocześnie długo oczekiwana i oczekiwana zmiana, gdyż zadecyduje o tym ostateczne wsparcie dla tej technologii w grudniu 2020 roku.

W zeszłym tygodniu ZUS potwierdził na Twitterze, że wszystkie aplikacje PUE zostaną w tym roku przeniesione na te, które nie wymagają Flasha do działania. Część z nich nie jest już potrzebna, ponieważ wszystkie dodane ostatnio do PUE ZUS są już opracowane dla innych technologii.

Wycofanie Flasha z PUE ZUS to ważna informacja dla płatników i ubezpieczonych, którzy byli zaniepokojeni funkcjonalnością serwisu po wyłączeniu Flash Playera w przeglądarkach. Szkoda jednak, że tak długo trzeba było czekać, aż ZUS podejmie odpowiednie działania – Flash istnieje już od lat. “wycofane z Internetu”, a ostatnio celowo utrudniano korzystanie z niego w przeglądarkach – ze względów bezpieczeństwa.

W tym momencie oficjalne komentarze Agencji Ubezpieczeń Społecznych na Twitterze wydają się być jedynym źródłem informacji o usunięciu Flash Playera z PUE. Poprosiliśmy rzecznika prasowego ZUS o dodatkowy komentarz, ale otrzymaliśmy go dopiero po opublikowaniu tego tekstu. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, publikacja zostanie zaktualizowana.

READ  2021 Globalny katalog producentów paneli termoizolacyjnych platerowanych metalem - ResearchAndMarkets.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *