Connect with us

Zabawa

Polskie władze poradziły sobie bardzo dobrze

Published

on

Podczas poniedziałkowego spotkania ambasadorów UE Polska i Węgry zawetowały budżet UE. Wcześniej zdecydowano się powiązać wypłatę środków unijnych z praworządnością. Paweł Kukiz skomentował sprawę na antenie Polskiego Radia Drei.

– Polskie władze bardzo dobrze zawetowały związek między budżetem a rządami prawa. – Wszyscy doskonale wiemy, że dwa kraje związkowe, Niemcy i Francja, mają największe siły napędowe w UE – powiedział. – Wiele krajów nie przeżywa tak traumatycznych wydarzeń jak Polska i nie rozumie, co to znaczy stracić suwerenność, jak bardzo to odczuwamy – dodał.

Nadal trwa kwestia dotacji, które artyści otrzymują z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Kultury. Przypominamy, że ilość pieniędzy, które otrzymały gwiazdy, zaszokowała wiele osób. Dlatego Ministerstwo zdecydowało o wstrzymaniu wypłaty środków i przeprowadzić „pilną ponowną analizę” listy beneficjentów. Paweł Kukiz stwierdził, że „problem polega na tym, że ogromne sumy zostały przeznaczone na firmy prowadzone lub kontrolowane przez celebrytów, które służą przede wszystkim celebrytom”.

– Nie podejrzewam, że moi koledzy mogliby robić takie rzeczy, ale naprawdę są sposoby, aby napisać z kimś fikcyjną umowę na konkretne zadanie i podzielić się pieniędzmi – powiedział. – Wybitne firmy nie mają stałych pracowników, tylko z powodu umów zlecenia. Jest sporo muzyków, którzy nie grają całe życie na jednym urządzeniu, a raczej tzw. Sidemeni, którzy zatrudniają muzyków, mogą tylko parkować – podkreślił.

READ  Harlan Coben, tata z przedmieścia Wydano 75 milionów książek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *