Polska – Holandia. Kołtoń: Lewandowski, „koń”, kapitan … A co z Brzęczkiem?

Robert Lewandowski cierpi z powodu taktyki Jerzego Brzęczka. Marcin Matuszewski, analityk „Prawdy Futbolu”: „Otrzymał 11 podań w meczu z Włochami, a większość – w piłce nożnej – końskim”. Jednak legenda polskiej piłki nożnej Włodzimierz Lubański podkreśla: „Kapitan nie powinien okazywać publicznego niezadowolenia ze spotkania z trenerem”.

Poprzedni menadżer Adam Nawałka potrafił wykorzystać umiejętności Roberta Lewandowskiego. U Nawałka RL9 strzelił 37 bramek w 40 meczach plus 8 asyst (łącznie rozegrał 3335 minut – jeden gol co 90 minut, uczestnicząc w bramce – jako bramkarz lub asystent – co 74 minuty!). Dużo gorzej wygląda sprawa Jerzego Brzęczka – tylko 8 bramek i 5 asyst w 17 meczach (jedna bramka co 178,5 minuty, udział w jednej bramce co 110 minut).

W niedzielę Robert Lewandowski otrzymał 11 podań – w ciągu 96 minut gry w Reggio Emilia! Marcin Matuszewski pokazuje niektóre z tych sytuacji na swoim koncie TT – pisząc i wysyłając zrzuty ekranowe. Wygląda dramatycznie. „To będzie bolało” – zapowiedział analityk z „Pravda Futbolu”. I boli patrzenie wstecz na takie sytuacje. Zwykle są to trudne piłki, w których „Lewy” jest skazany na walkę z dwoma, trzema, a głównie czterema rywalami!

Pierwsza piłka trafia do RL9 w pierwszej minucie. Pierwszy opis Marcina: „Z auta – między 5 rywalami, w tym 1 na plecach i 2 tuż przed nosem. Strata”. Drugi opis Matuszewskiego: „21 minut i 55 sekund – 20 minut później! Głowa po losowym biegu na środku pola. Pomiędzy 4 rywalami. Wyjdź z sytuacji„ sombrerem ”, ale znowu między 4 rywalami. Zakończone z Włoch dołączony do RL9, faul i ramię odwetowe, za które – z VAR – byłoby czerwone ”. Opis trzeciego analityka: „Pierwsza połowa dodana. 25 minut później! Długie podanie od Reca. 5 rywali, w tym 2 z tyłu. Wygraj walkę 1 na 1 w powietrzu, piłka w klatkę piersiową, Po drugie, podwoj rywala. Strata. Uff …

READ  Wynik Szwecja vs. Polska: Szwecja prowadzi grupę E po późnym dramacie przeciwko Polsce

Legenda polskiej piłki nożnej Włodzimierz Lubański podkreśla w tym samym nagraniu Pravdy Futbolu: „Nie ma co mówić o samych podaniach Roberta Lewandowskiego… Wiadomo, że powinien mieć więcej piłek w pudełku. Włosi już nie wypuszczają Roberta. Piłki ”. Jednocześnie 78-krotny reprezentant Polski – autor 48 bramek – zwraca uwagę na zachowanie kapitana „Biało-Czerwonych”. I nie ocenia dobrze tego zachowania.

Lubański mówi: – Od lat jestem kapitanem drużyny. Ty jesteś kapitanem na dobre i na złe. A kapitan zawsze powinien być gotów wyjaśnić, co się stało. Pomysł na mecz z Włochami był? – ewidentnie. Tą ciszą pokazał, że nie jest zadowolony ze sposobu, w jaki graliśmy. A kapitan nie powinien tego robić, bo to psuje atmosferę. To psuje całą sytuację reprezentacji. Nie chcę nikogo krytykować, ale … to było dla mnie jasne. Szkoda, że ​​coś takiego dzieje się na granicy między menadżerem a kapitanem. W normalnych relacjach musi być jedność. We Włoszech doszło do poważnej katastrofy. „

W poniedziałek ujawniono, że Robert Lewandowski ma problemy z mięśniami i może nie zagrać z Holandią. Lubański komentował: „Przynajmniej to dla mnie dziwne. Skończył mecz z Włochami. Jeśli to poważna kontuzja, to oczywiście nie może grać z Holandią. Gdyby to była drobnostka, to co z niezadowoleniem z związane z grą we Włoszech ”. coś złego, co może się zdarzyć. To zrywa związek … Liczę na złość przedstawicieli, którzy chcą pokazać się na tle Holandii. Zespół omawia, co się dzieje. W tym momencie zespół musi liczyć na kapitana. rozpoczęcie eliminacji mistrzostw świata przed finałem Euro 2021 ”.

Pytanie, co z tym zrobić i na ile jest to wina Jerzego Brzęczka. – Nasza reprezentacja w ostatnich latach nie była w stanie dorównać drużynom czołowych europejskich drużyn. Nasz mecz z Włochami wyglądał bardzo źle – przyznaje Lubański. W 9 meczach z silnymi rywalami – za kadencji Brzęczka – tylko 1 zwycięstwo (Austria 1: 0), 4 remisy (1: 1 i 0: 0 z Włochami, 1: 1 z Portugalią, 0: 0) z Austrią) i 4 przegrane (0-1 i 0-2 z Włochami, 2-3 z Portugalią i 0-1 z Holandią). Dziesiąty mecz z silnym przeciwnikiem – po raz drugi od kilku dni – będzie odpowiedzią na pracę, jaką wykonuje Brzęczek. Na ile zespół – w tym Lewandowski – nadal w niego wierzy? Ponieważ fani już nie wierzą …

READ  Grupa artystyczna pozywa polski rząd za polityczną ingerencję w instytucje kultury