Connect with us

Świat

Przypadki COVID-19 w południowo-wschodnich Chinach ponad dwukrotnie w miarę rozprzestrzeniania się delty

Published

on

Mieszkańcy rejestrują się na testy kwasów nukleinowych w ośrodku testowym w Quanzhou po tym, jak 13 września 2021 r. w prowincji Fujian w Chinach pojawiły się nowe przypadki koronawirusa (COVID-19). China Daily przez REUTERS ADTENTION EDYTORS – TO ZDJĘCIE ZROBIŁ A. POD WARUNKIEM TRZECIEJ STRONY. CHINY WYJŚCIE.

  • 59 nowych lokalnych przypadków zgłoszonych w prowincji Fujian
  • Wstępne testy pokazują wariant delta w niektórych wczesnych przypadkach
  • Epidemia rozprzestrzeniła się na południe od Putian do Xiamen. koniec
  • Ograniczenia w podróży nałożone w celu ograniczenia ruchu

PEKIN, 14 września (Reuters) – Nowe lokalne infekcje COVID-19 wzrosły ponad dwukrotnie w południowo-wschodniej prowincji Fujian w Chinach, poinformowali we wtorek urzędnicy ds. Zdrowia, skłaniając urzędników do szybkiego wprowadzenia środków, w tym ograniczeń w podróżowaniu, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa Stop .

Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że ​​do 13 września zgłoszono 59 nowych przypadków przenoszonych lokalnie, w porównaniu z 22 zakażeniami dzień wcześniej. Wszyscy byli w Fujian, prowincji graniczącej z Zhejiang na północy i Guangdong na południu.

W ciągu zaledwie czterech dni zgłoszono 102 infekcje w trzech miastach w Fujian, w tym w Xiamen, węźle turystycznym i transportowym o populacji 5 milionów.

Infekcje pojawiają się przed tygodniowym świętem narodowym od 1 października, ważnym sezonem turystycznym. Ostatnia epidemia w kraju pod koniec lipca do sierpnia zakłóciła ruch turystyczny i uderzył w sektory turystyki, hotelarstwa i transportu.

Erupcja Fujian rozpoczęła się w Putian, mieście liczącym 3,2 miliona ludzi. Pierwszy przypadek zgłoszono 10 września. Wstępne testy na próbkach z niektórych przypadków Putiana wykazały, że pacjenci mieli wysoce zakaźny wariant Delta.

Od tego czasu wirus rozprzestrzenił się na południe do Xiamen, gdzie 13 września odnotowano 32 nowe przypadki zakażenia społeczności, w porównaniu z tylko jedną infekcją dzień wcześniej.

„Rząd Putiana jest naszym dużym klientem” – powiedział pracownik firmy geodezyjnej w Xiamen, który nie chciał być wymieniany.

READ  Potencjalna burza tropikalna 6 prawdopodobnie zmieni się w burzę tropikalną we wtorek wieczorem – CBS Miami

„Około połowa naszej firmy poszła do Putiana w zeszłym tygodniu. Są teraz odizolowani w domu, podczas gdy reszta poszła na testy na Covida”.

Grafika Reutera

LOKAUT

Podobnie jak Putian, Xiamen zamknął niektóre obszary o podwyższonym ryzyku wirusów, odwołał zajęcia offline w przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach, zamknął miejsca publiczne, takie jak kina, siłownie i bary, i powiedział mieszkańcom, aby nie opuszczali miasta z innych powodów.

Pierwszy pacjent w klastrze Xiamen był w bliskim kontakcie ze sprawą w Putian, poinformowały władze Xiamen pod koniec poniedziałku.

Znane z łagodnej pogody i spokojnego stylu życia, Xiamen jest popularnym miejscem turystycznym w głębi lądu.

Międzynarodowe lotnisko Xiamen Gaoqi jest również ważnym węzłem komunikacyjnym łączącym Jangcy z deltą Rzeki Perłowej. Według dostawcy danych lotniczych Variflight, około 60% lotów do iz Xiamen zostało odwołanych we wtorek.

Zarówno Putian, jak i Xiamen rozpoczęli we wtorek ogólnomiejskie testy na koronawirusa. Jednak miasta jeszcze nie ogłosiły ciężkich blokad w całym mieście, jak widać w Chinach na początku 2020 roku.

W pobliskim mieście Quanzhou zgłoszono również trzy nowe przypadki transmisji ze społeczności, w porównaniu z sześcioma infekcjami dzień wcześniej. Dane dotyczące lotów zmiennokształtnych wykazały, że odwołano 70% lotów w Quanzhou.

Dzielnica w Quanzhou, w której wiele spraw pracuje lub odwiedza Putiana, zawiesiła ruch autobusowy, zamknęła niektóre miejsca publiczne, zawiesiła spożywanie posiłków w restauracjach i wezwała mieszkańców do unikania niepotrzebnych wycieczek poza dzielnicę.

„Jedna fala za drugą”, powiedział kierownik banku w Xiamen. „Teraz czuję się jak nowa normalność”.

Raporty Ryana Woo, Roxanne Liu, Kevina Huanga, Stelli Qiu, Yan Shena i Liangpinga Gao; Montaż przez Stephena Coatesa i Michaela Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *