Connect with us

World

Danzig. Marsz nacjonalistów i kontrmanifestacja

Published

on

Marzec “Nigdy więcej wojen braterskich!” wystartował w sobotę o godzinie 14:00 na pl. Solidarności w Gdańsku i jej trasa przebiegała głównymi ulicami miasta. Między innymi „White Life Matters”, „Our Way Is Nationalism” czy „Stop Rainbow Propaganda”.

W marszu przed budynkiem NSZZ pojawiły się kontrdemonstranci. Część z nich miała transparenty z napisami „Stop faszyzmowi”, „Nacjonalizm to nie patriotyzm”, „Biała Polska tylko zimą”.

Bartosz Arłukowicz o słowach Rzecznika Praw Dziecka: O czym te osoby marzą, o czym myślą?

Danzig. Policja podczas marszu i kontrdemonstracji

Podczas wydarzenia obecni byli funkcjonariusze policja. Umundurowanie interweniowało raz, gdy jeden z kontrdemonstrantów usiadł na przejściu dla pieszych i zablokował przejście.

Gazeta Wyborcza szacuje, że w marszu nacjonalistycznym wzięło udział około 100 osób, a demonstrację zabezpieczało około 200 policjantów.

– Demonstracja przebiegła bezproblemowo, nie stwierdzono żadnych poważnych incydentów bezpieczeństwa. Mamy jednak zapewnione nagrania i zdjęcia, które uczestnicy marszu przeanalizują pod kątem ewentualnych naruszeń prawa – powiedziała w rozmowie z „GW” St. Asp. Karina Kamińska z KMP w Danzig.

Danzig. Kim są organizatorzy Marszu Nacjonalistów?

Organizatorami marszu były dwie grupy: WNC – White North Crew (Grupa Białej Północy) oraz Autonom.pl. WNC nazywają siebie „północnymi nacjonalistami”, a inne grupy „niezależnymi nacjonalistami”. Ponadto WNC zaprezentowało się jako „zbiorowa inicjatywa narodowosocjalistyczna, która postawiła sobie za zadanie przywrócenie porządku w mieście i współpracę z szeroko rozumianymi ugrupowaniami nacjonalistycznymi, a także zwalczanie przejawów lewicy oraz stygmatyzacja i walka”. liberalizm”.

Niegdyś WNC było związane ze zniszczeniem baru z awokado na Przymorzu i domu zarazy w Oliwie. Na budynku widnieje czarny krzyż celtycki i napis „You are in the crosshairs”.

READ  Nie wstydzisz się ich? Po latach Onet Jarosław Kaczyński zgadza się! „W Göteborgu walczące gangi przejmują rolę policji”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *