Connect with us

technologia

Profesor Joshua D. Zimmerman przedstawia: Józef Piłsudski. Ojciec założyciel współczesnej Polski

Published

on

Profesor Joshua D. Zimmerman przedstawia: Józef Piłsudski.  Ojciec założyciel współczesnej Polski

Profesor Joshua D. ZimmermanNa przykład Katedra Studiów nad Holokaustem i Historią Żydów Europy Wschodniej im. Eliego i Diany Zborowskich opublikowała niedawno roczny artykuł o Józefie Piłsudskim, ojcu założycielu współczesnej Polski, który pełnił funkcję komendanta, gdy Polska pojawiła się na mapie Europy w listopadzie 1918 r. . wódz i głowa państwa.

Biografia Zimmermanna Józef Piłsudski: Ojciec Założyciel współczesnej Polski, analizuje wizję Piłsudskiego demokratycznej Polski, jego poparcie dla niepodległości Ukrainy oraz wnioski, jakie można wyciągnąć z jego rozumienia europejskiej dynamiki władzy. Biografia jest po części efektem hojnego grantu, który profesor Zimmerman otrzymał w 2021 roku od dr. Kennetha Chelsta, Bertrama Schreibera i Freda Zwasa.

Profesor Zimmerman podzielił się niektórymi ze swoich kluczowych spostrzeżeń na temat życia i spuścizny pierwszego demokratycznego przywódcy Polski ze społecznością YU 21 listopadaŚw. Rozmowa o książce dotyczyła złożonej i czasami zawiłej reputacji XX wiekucz Stuletni przywódca, który wspierał niepodległą Ukrainę od Rosji, działał na rzecz ochrony mniejszości żydowskiej i innych, będąc jednocześnie patriotycznym socjaldemokratą, który został nazwany imperialistycznym agitatorem na arenie międzynarodowej.

Według Zimmermana „odważna postawa Piłsudskiego przeciwko komunizmowi, jego orędowanie za niepodległą integralnością terytorialną Polski i Ukrainy oraz jego koncepcja równości wszystkich uprzedziły wiele dzisiejszych debat, które toczą się na kontynencie europejskim”.

Józef Piłsudski (1867-1935) uważany jest za ojca założyciela współczesnej Polski, aw czasie I wojny światowej był dowódcą Legionów Polskich, formacji wojskowej, której żołnierze składali się w 10% z Żydów. Po uzyskaniu państwowości Piłsudski, z serca taktyk wojskowy, wiosną 1920 roku poprowadził swoje wojska na Ukrainę i zdobył Kijów z rąk Rosjan. Ale gdy siły rosyjskie zepchnęły wojska polskie z powrotem w kierunku Warszawy, udana kontrofensywa Piłsudskiego zakończyła się zwycięstwem w bitwie nazwanej „Cudem nad Wisłą”. Walka ta ugruntowała dziedzictwo Piłsudskiego jako zbawiciela Europy przed bolszewicko-rosyjskim przejęciem władzy. Później, w 1933 roku, Piłsudski skutecznie obronił terytorium Polski przed ekspansjonistycznym pędem Hitlera, łącząc potęgę militarną i jasną doktrynę bezpieczeństwa narodowego.

READ  Xbox Live ma poważną awarię - oto, co nie

Profesor Zimmerman podzielił swoją opinię, że „współczesne lekcje płynące ze spuścizny Piłsudskiego są istotne dla każdego, kto bada trendy geopolityczne wpływające na Europę i poza nią”. został wzmocniony w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W mojej pracy mam nadzieję ożywić wizję tej przełomowej postaci w tej pierwszej obszernej biografii w języku angielskim”.

Józefa Piłsudskiego. Ojciec założyciel współczesnej Polskid może być kupiony tutaj.

Józefa Piłsudskiego. Ojciec założyciel współczesnej Polskid (Harvard University Press) Autor: Joshua D. Zimmerman

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *