Connect with us

Sport

Tenisowo-polski szef tenisa zaprzecza oskarżeniom posła o nadużycia

Published

on

Szef Polskiego Związku Tenisowego zaprzeczył w środę zarzutom posłanki, że dokonał na niej napaści seksualnej na początku lat 90., kiedy była nastolatką, a on był trenerem. „Byłem ofiarą bezpodstawnych zarzutów i chcę to udowodnić w sądzie” – powiedział Mirosław Skrzypczyński o zarzutach posłanki Katarzyny Kotuli, które wywołały w Polsce poruszenie od czasu ich opublikowania w internetowym serwisie informacyjnym w poniedziałek.

„Wielokrotnie twierdziłem i nadal podtrzymuję, że ostatnie doniesienia medialne na mój temat są nieprawdziwe” – powiedział Skrzypczyński w oświadczeniu przesłanym Reuterowi. Kotula powiedziała w wywiadzie dla portalu informacyjnego Onet opublikowanym 21 listopada, że ​​jako nastolatka była wykorzystywana seksualnie przez Skrzypczyńskiego, gdy był trenerem na początku lat 90.

Zarzuty pojawiły się po kolejnym Onecie, w którym Skrzypczyński został oskarżony o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej rodziny i trenujących przez siebie zawodników. Onet poinformował, że Skrzypczyński zagroził serwisowi pozwem za jego pierwszy artykuł, mówiąc, że zawarte w nim informacje „nie są poparte żadnym wiarygodnym źródłem”.

Podekscytowanie skłoniło światowej klasy tenisistkę Igę Świątek do opublikowania we wtorek wiadomości na Twitterze, wzywającej ofiary, które spotkały się w życiu z jakimkolwiek nadużyciem, do szukania pomocy. „To, co myślę, że mogę zrobić, to zachęcić was do szukania pomocy, gdy coś złego dzieje się w społecznościach sportowych i w każdej sytuacji życiowej, w której istnieje możliwość, że ktoś cierpi z powodu przemocy fizycznej lub emocjonalnej” – powiedziała.

Jego polski kolega z tenisa Hubert Hurkacz powiedział na Twitterze, że wspiera „wszystkie kobiety i wszystkie ofiary nadużyć”. Polski Związek Tenisa jest sponsorowany przez państwową spółkę naftową PKN Orlen.

W rozmowie z serwisem informacyjnym wp.pl wicepremier Jacek Sasin, szef resortu skarbu odpowiedzialny za spółki Skarbu Państwa, powiedział, że jest „wstrząśnięty” zarzutami i nie rekomenduje dalszego finansowania Polskiego Związku Tenisowego.

READ  Kanadyjscy mężczyźni obiecują w hiszpańskich siódemkach, podczas gdy kobiety słabną

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i jest generowana automatycznie z konsorcjalnego źródła.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.