Connect with us

Gospodarka

Produkcja przemysłowa w Polsce, PPI wzrosła w lutym

Published

on

Regionalne dzisiaj

Poniedziałek, 22 marca 2021, godz.

Polska produkcja przemysłowa wzrosła w lutym mniej niż oczekiwano, jak podał warszawski Główny Urząd Statystyczny (WNP).

Produkcja przemysłowa wzrosła w lutym o 2,7% rocznie. Ekonomiści oczekiwali wzrostu na poziomie 3,9%. W lutym produkcja wzrosła o 2,7% rocznie. Produkcja energii elektrycznej i zaopatrzenie w wodę wzrosły odpowiednio o 4,3% i 8,2%. Produkcja w górnictwie i kamieniołomach spadła o 6,1%.

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła w lutym o 4,1%. Według agencji statystycznej ceny producentów wzrosły w lutym o 2% rocznie, po wzroście o 1% w styczniu.

Miesięczne ceny producenta wzrosły w lutym o 0,8%, po wzroście o 1% w poprzednim miesiącu.

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przynosić Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, przedstawione zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu czy przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. W ostatnim czasie niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

READ  Aktualizacja: Amazon planuje ogromne centrum logistyczne w pobliżu Richmond Raceway i stworzy 1000 miejsc pracy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *